پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سگ ولگرد

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت
توضیحات

کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت

 

کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت نام مجموعه ای متشکل از 8 داستان کوتاه از صادق هدایت نویسنده بزرگ و نام آشناست که برای اولین بار در سال هزار و سیصد و بیست و یک انتشار یافت. و عنوان این کتاب بر اساس داستان اول که مربوط به ماجرای یک سگ آواره است با نام سگ ولگرد انتخاب شده است.اری داستان سگ ولگرد که یکی از مشهورترین اثار هدایت است روایت اوارگی و بیچارگی یک سگ نجیب اسکاتلندی است که حال گمشده و در خیابانها گرسنه و خسته سرگردان است. و در محیط اطرافش که تا قبل از این اوارگی ادمهایی که دیده بود به ایشان محبت و نوازش و غذا میرساندن حال مورد اذیت و ازار مردم واقع شده است.اری این قصه که سمبلیک است کنایه از گم شدم و سرگردانی نجابت و شرافت است.سگی که همه ارزویش بازگشتن به محیط امن خانه و بودن کنار صاحبش و بقولی خانواده اش است .حال برای لقمه نان باید از بچه و بزرگ کتک بخورد. و در 7 داستان دیگر  مانند دیگر کتاب های صادق هدایت به همین اندازه به موضوع و ساختار داستانهایش اهمیت داده است

خرید کتاب سگ ولگرد

اسامی داستاهای دیگر مجموعه سگ ولگرد داستاهایی چون دن ژوان کرج- بن‌بس -کانیا -تخت ابونصر-تجلی-تاریک‌خانه و در پایان داستان میهن‌پرست داستانهای کتاب سگ ولگرد میباشد.

خرید کتاب سگ ولگرد اثر صادق هدایت چاپ اول سال 1346 انتشارات امیرکبیر مجموعه داستان سگ ولگرد صادق هدایت. شما می توانید برای مطالعه بیشتر راجع به این اثر به بخش معرفی کتاب سگ ولگرد مراجعه نمایید.

 

 

یکی از بهترین داستانهای  صادق هدایت بدون تردید داستان سگ ولگرد است که تحت همین نام کتابی از او چاپ شده که در برگیرنده چند داستان کوتاه است که نخستین داستانش داستان سگ ولگرد میباشد.  که نویسنده  در این اثر بیش از سایر آثارش نماد را برای رساندن هدفش بکار گرفته است.. بشکلی که پوسته خارجی اثر شرحی نمادین و به ظاهر ساده،  اما در باطن روایتی  از زوال صفت انسانی و گرفتار خشم و بیماری به تصویر می کشاند.و برخلاف سایر اثارش که کارکترهای داستانهایش یعنی شخصیتهای اصلی روایتش انسان میباشد این نوبت ما بک سگ روبرو هستیم که کارکتر نخست داستان و حتی نام داستان را تصاحب کرده. باری سگ با اصالت و نژاد دار ( این سگ اشرافی اسکاتلندی است) که پیش صاحب خود یک زندگی مطلوب را سالها سپری داشته اما از بد روزگارش در یکی از سیاحتهای مالک که سگ را با خود به بیرون برده بر غالب شدن غریزه سگ که بوی جنس مخالف اورا از صاحب دور نموده تا این دوری موجب گمشدن سگ از صاحبش میگردد و سگ که مدتها در پی مالک خود بود در نهایت ناتوان از یک سگ خانگی به یک سگ ولگرد تبدیل میگردد.سگی که تا پیش از این در یک خانه و باغ درست زندگی میکرده و حمایت خوب مالک را در بر داشته حال با چهره تلخ و خشن دنیا روبروست که برای زنده ماندن باید به هر سختی تن دهد.و برای رفع گشنگی باید سرش را در گذر به عابر کج کند و دم تکان دهد که شاید تکه نانی برای رفع گرسنگی حاصل شود.او که در تعبیری انگار انسانی است که از بهشت خود رانده شده. انسانی که در بهشت پی شخالق خود در خوشی بسر میبرده. حال این سگ ولگرد میتواند انسانی باشد که از بهشت رانده شده و برای زنده ماندن تن به هر کاری میدهد. البته این تنها یکی از تعابیری که میتوان از این داستان برداشت نمود. و توصیه میکنم داستان خوانده شود تا خود به برداشت خود از این داستان نمادین برسید.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.