پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

دختر کشیش

موجود
150,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب دختر کشیش اثر جورج اورول
توضیحات

 کتاب دختر کشیش اثر جورج اورول
دختر کشیش اثر مشهور نویسنده سرشناس انگلیسی، جورج اورول است.

اورول در این نگارش خود سعی در ساده نویسی در حین بیان مفاهیم عمیق دارد به طوری که خواننده در ابتدا حس می کند با نوشته ضعیفی روبروست اما دیری نمی پاید که درمی یابد، یکی از بهترین کتاب هاییست که تاکنون مطالعه کرده.
کتاب در ابتدا با معرفی و توصیف جز به جز لحظه های زندگی یک روز از شخصیت اصلی خود، داستانش را آغاز می کند.

به طوری که خواننده به درستی می تواند خود را جای کارکتر اصلی داستان تصور کند. سپس ماجرای اصلی را شروع می کند. دختر کشیش، داستان دختری به نام دورتی هر را روایت می کند که همانطورکه از نام کتاب پیداست، دختر کشیش است و تحت عقاید سفت و سخت یک کشیش بزرگ می شود.

او از کودکی حامی کلیسا است و روزمرگی او در فکر مشکلات مالی می گذرد که پدرش به نوعی این مسئولیت ها را بر دوش او گذارده است.
در پی زندگی عادی و گذراندن ایام در این شرایط، طی حادثه ای که برای دورتی اتفاق می افتد، او حافظه اش را از دست می دهد و اسیر خیابان ها می شود و بی خانمانی را تجربه می کند. او در این زمان و با تجربه مشکلات مردم، آزموده شده و بسیاری از عقاید خود را بررسی و بازبینی می کند و دیدگاهش نسبت به کلیسا و مذهبش تغییر می کند.

دورتی که در شهر کوچکی با پدرش سکونت دارد، در این شهر کوچک بر او تهمت بی آبرویی زده می شود و او با تحمل سختی های فراوان در بی خانمانی، باید در چنین وضعیتی نزد پدرش برگردد.
دختر کشیش را می توان از جمله آثار بیدارکننده ای به حساب آورد که با اندکی گوشزد برای کسانی که بدون کوچک ترین تاملی، در بین باورها و عقاید و شاید خرافاتی که به شکل مقدسات درآمده اند، احاطه شده اند و تابحال باورهای خود را مورد بازنگری قرار نداده اند و بی چون و چرا تنها آن ها را به ارث برده اند و همچنین برای آن ها احترام و ارزش بسیار نیز قائل هستند، بسیار مفید باشد و آگاهی و هوشیاری را برایشان به ارمغان آورد.
قسمت هایی از کتاب:
انتخابات تنها موقعیتی است که در آن فرصت رد و بدل کردن لبخند با یکی از افراد سرشناس به دست می آید .
تو این دنیا به اندازه کافی بدی هس ، دیگه احتیاج نیست آدم عمدا دنبالش بگرده.
چقدر بزدلی است که انسان به دلیل خاصی از محدوده ی خرافات تاسف بخورد و چقدر تاسف بار است که انسان خواستار باور کردن چیزی است که از مغز استخوان میداند حقیقت ندارد!

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.