پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

دزیره

موجود
400,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب دزیره اثر آن ماری سلینكو ترجمه ایرج پزشکزاد
توضیحات

کتاب دزیره اثر آن ماری سلینكو ترجمه ایرج پزشکزاد دو جلدی

 

کتاب دزیره که توسط آن ماری سلینکو نوشته شده است.و با زبان فارسی چاپ گشته است.که دارای هفتصد و چهارده صفحه می باشد.دزیره داستانی است خیلی جالب و تاریخی که شامل رویدادها و اتفاقاتی در نیمه دوم قرن هجدهم و زمان ناپلئون می باشد . دلاور مهم و اساسی این داستان بزرگ برناردین اوژنی دزیره بوده است.

دزیره کلاری مشهور به دزیدریا ملکه سوئد و نروژ دختر فرانسیس کلاری یکی از تجار ابریشم که از ساکنان مارسی بوده است.

او در هشتم نوامبر سال هزار و هفتصد و هفتاد و هفت میلادی در مارسی فرانسه به دنیا آمده می باشد.دزیره در سال هزار و هفتصد و نود و چهار با ناپلئون بناپارت ازدواج کرده ولی بعد از گذشت دو سال ناپلئون نامزدی خویش را با او بر هم زده و در هشتم مارس هزار و هفتصد و نود و شش با ژوزفین دوبوهارنه عروسی نمود .

وقتی که دزیره از این خبر مطلع می شود برای ناپلئون نامه ای می نگارد و در آن نوشته که تو زندگی مرا به سمت بدبختی بردی و من همچنان نمی توانم تورا فراموش کنم.ولی دزیره چند وقت بعد با ژنرال ژان باتیست برنادوت عروسی می نماید .

 

خرید کتاب دزیره

کتاب دزیره رمانی است بسیار جذب کننده و تاریخی که برگرفته از واقعیت ها و رویدادهای نیمه دوم قرن هجدهم و عصر ناپلئون . قهرمان اصلی این رمان بزرگ برناردین اوژنی دزیره است . دزیره کلاری ملقب به دزیدریا ، ملکه سوئد و نروژ دختر آقای فرانسیس کلاری تاجر ابریشم و اهل مارسی بود که در هشتم نوامبر سال 1777 میلادی در مارسی فرانسه چشم به جهان گشود . دزیره در سال 1794 با ناپلئون بناپارت نامزد شد، اما دو سال بعد ناپلئون نامزدی خود را با او به هم زد و در هشتم مارس 1796 با ژوزفین دوبوهارنه ازدواج کرد. هنگامی که دزیره از این موضوع اطلاع یافت به ناپلئون نوشت که : «تو زندگی مرا به سوی بدبختی سوق دادی و من هنوز ناتوان از فراموش کردن توام.» اما دزیره چندی بعد با ژنرال ژان باتیست برنادوت ازدواج کرد. ژنرال برنادوت فردی بود مدیر، با تجربه و کار آزموده ، او جنگ های پیروزمندانه و افتخار آمیزی انجام داد و به خاطر خوشنامی خود از طرف مجلس ملی سوئد به ولایتعهدی آن کشور برگزیده شد و سپس در سال 1810 رسما پادشان آن کشور گردید. دزیره در سال 1829 تا جگذاری کرد و ملکه کشور سوئد گردید . او شوهرش را در سال 1844 از دست داد و بیوه شد، و پسرش اوسکار جانشین پدر گردید. دزیره بعد از فوت شوهرش چندین بار سعی کرد که از مقام خود استعفا دهد تا به نزد خانواده خود که سالها بود در ایالت لوئیزیانای آمریکا می زیستند برود . اما ملت سوئد اجازه این کار را به او ندادند . سرانجام او یک سال پس از مرگ تنها فرزندش اوسکار که بعد از پدرش به عنوان اوسکار اول بر تخت نشسته بود ، در سال 1860 در سن 83 سالگی ، بعد از بازدید از اپرا در قصر استکهلم زندگی را بدرود گفت و پیکرش را در کنار مزار همسرش در کلیسای لوتران به خاک سپردند.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.