پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

شهریار

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب شهریار اثر نیکولو ماکیاولی
توضیحات

کتاب شهریار اثر نیکولو ماکیاولی

 

کتاب شهریار اثر نیکولو ماکیاولی که با گذشت سالها همچنان جنجال بر انگیز ترین و حتی رسواترین اثریست که در زمینه سیاسی در تاریخ جهان نوشته و چاپ شده است.و کتاب حاضر را چون کتاب مقدس سیاست رئالیستی می شناسند و انرا یک نقشه و یک مسیریاب کامل برای بدست اوردن قددرت و حفظش پذیرفته اند.اری در کتاب شهریار ماکیاولی صحبت از ستایش قدرت است.

نویسنده اثر شهریار را در زمانی نوشت که زندگی دشوای را سپری میکرد و هنگامی که حتی کاری نداشت و این کتاب را به حاکم فلورانس یعنی لورنسو مدیچی تقدیم نمود بلکه اورا به سمت شغلی دراورد.اما در نهایت کتاب شهریار در سال هزار و پانصد و پنجاه و پنج ممنوع نشر گشت و صاحب اثر را ماکیاولی ابلیس نام نهادند.و این ممنوعیت موجب شد نه سال ممنوع چاپ باشد تا سال هزار پانصد و سی و دو که افسوس خود نویسنده در این جهان نبود. یعنی بعد از مرگ ماکیاولی کتاب شهریار چاپ گردید. و این کتاب یا بهتر بگئیم رساله منحصر بفرد در زمان بسیار کوتاه به بسیاری از زبانها برگردانده و نشر گردید و کل اروپا را در برگرفت و شهرت این کتاب جهانی شد . البته همچنان انتقادهای بسیاری را در بر داشت بویژه در وسطهای قرن 16 و و اوایل قرن17 که مورد هجوم و حمله و فحش ایشان قرار گرفت.کتاب شهریار خلاصه اندیشه ها و نظریه هایی است که باسم ماکیاولیسم شناخته شده است.و بدین دلیل مورد غضب و دشمنی منتقدانش قرار گرفت.در کل تاریخ تعدادی از کتب دنیا را مورد تغییر قرار داد و نوع نگرش ما به خویشتن و جهان اطراف را متحول نمود این اثار به بحثها و تفاوتها و عقیده ها و نبردها  الهام داده است . و در تغییر و ویرانی و ابادی بسیار زندگی ها تاثثیر داشته.کتاب شهریار یکی از تاثیر گذار ترین کتابیست که  ساختار سیاسی جهان را متحول نموده است.و با گذشت چند دهه و هزار چاپ در سراسر دنیا همچنان بسیار زیادی موافق و بسیار زیاد مخالف داشته و جز کتابهای پر فروش و پر تیراژ در ایران و دنیاست.

کتاب شهریار در ایران نخست در سال 1327 توسط محمود محمود بواسطه انتشارات چاپخانه خودکار ایران به چاپ رسید و در دهه پنجاه تا هم اکنون نسخه ترجمه شده کتاب های داریوش آشوری از پر طرفدارتریت ترجمه های کتاب شهریار ماکیاولی است.

خرید کتاب شهریار اثر نیکولو ماکیاولی ترجمه داریوش آشوری چاپ بدون سانسور چاپ اول سال 1333 در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است . و برای خرید کتاب مطالق روش خرید اقدام نمایید.و برای دانلود کتاب شهریار اینجا کلیک نمایید.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.