پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

میرا

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب میرا اثر کریستوفر فرانک ترجمه لیلی گلستان
توضیحات

کتاب میرا اثر کریستوفر فرانک ترجمه لیلی گلستان

 

درباره کتاب میرا شاهکار اثر نویسنده بزرگ فرانسوی کریستوفر باید گفت رمانی است که با یکبار خواندن از این کتاب سیر نخواهی شد.

و ترجمه بسیار حرفه ای و دلنشین که لیلی گلستان که نخست پیش از انقلاب توسط انتشارات امیر کبیر به چاپ رسید..

از تجدید چاپ این کتاب در ایران جلوگیری میشود. این کتاب یک پادآرمان‌شهر را به تصویر می‌کشد و افرادی تک و توک که سعی می‌کنند مقاومت کنند. .

میرا را می‌توان داستانی علمی تخیلی دانست ولی در عین حال داستانی سوررئالیستی نیز به شمار می‌رود. داستان میرا در جامعه‌ای رخ می‌دهد که در آن ارزش‌ها، ضدارزش شده‌اند.

در این جامعه همه باید به هم لبخند بزنند و اگر کسی از این کار طفره برود او را جراحی می‌کنند.

سپس نقابی بر چهره‌اش می‌گذارند که قابل برداشتن نیست و بعد از مدتی جذب صورتش می‌شود و به همان حال می‌ماند. در این جامعه زوج وجود ندارد، یعنی مفهوم زوجیت معنا ندارد و همه به صورت روهی به تفریح می‌روند. جامعه بر فرد مقدم است و حقوق دیگر انسان‌ها محترم‌تر. سیستم حاکم نیز سیستمی کاملاً توتالیتر است.

چیزی که جالب است این است که همه مردم چه اصلاح شدگان (آنها که دارای نقاب هستند) و چه سایرین باید برای هم داستان‌های بامزه تعریف کنند و دیگران را بخندانند. اما کسانی که داستان‌های غم‌انگیز تعریف کنند فوراً برای اصلاح و عمل فرستاده می‌شوند. زمانی که این داستان در آن رخ می‌دهد مشخص نیست اما جغرافیای آن به خوبی ترسیم شده‌است:

یک دشت بیکران که سراسر آن با قیر پوشانده شده‌است و روزهایی که هوا گرم است ابری سیاهی سطح آن را می‌پوشاند. خانه‌های داستان تماماً دیوارهای شیشه‌ای دارند.

و سرتاسر شهر با چراغ‌هایی روشن شده‌است چرا که بدی در تاریکی خفته‌است.

خرید کتاب میرا اثر کریستوفر فرانک ترجمه لیلی گلستان

 

 

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.