پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

گوژ

موجود
350,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب گوژ اثر قاسم لارین
توضیحات

کتاب گوژ اثر قاسم لارین

 

در این رمان جالب مصور و رنگی به اسم گوژ که با ترکیبی از نثر آهنگین و شعر کودکانه برای گروه سنی “الف “و “ب “بازآفرینی شده زنجیره‌ای به هم پیوسته از چند عمل و پدیده در قالب سرگذشت یک گنجشک بازگو می‌شود .گنجشک برای دریافتن علت و خاصیت هر پدیده به سراغ علت آن در پدیده دیگر می‌رود و به همین ترتیب از یک معلول به عامل دیگر پیش می‌رود .او در این زنجیره از یخ به سراغ آفتاب، از آفتاب به سراغ ابر، از ابر به باد، از باد به کوه، از کوه به سبزه، از سبزه به بز، از بز به قصاب، از قصاب به موش و بالاخره از موش به سراغ گربه می‌رود .

مخاطبان در این داستان ارتباط موجودات و پدیده‌های یاد شده را درمی‌یابند .

خرید کتاب گوژ

 

بیوگرافی قاسم لاربن : قاسم رحیمیان مازندرانی معروف به قاسم لاربن در ۱۱ دی ماه ۱۲۹۳ در شهر بابل به دنیا آمد. پدر وی تاجری چوب فروش در شهر بابل به نام احمد رحیمیان و مادر او بانو خانم سلطان نام داشت.

وی فرزند دوم خانواده بود و دوران کودکی خود را با دو خواهر و پنج برادر در شهر بابل سپری نمود. دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدارس احمدی شاهپور و معرفت در شهر بابل سپری نمود و سپس رهسپار تهران شد و سالهای پایانی دوره متوسطه خود را در پایتخت به اتمام رساند.

بعد از اتمام دوره متوسطه به منظورتکمیل زبان فرانسه در سال ۱۳۱۴ به کشور فرانسه سفر نمود و پس از طی دوره تکمیلی زبان فرانسه و فراگیری این زبان در سال ۱۳۱۶ به ایران بازگشت و در شرکت الکا به عنوان مترجم مشغول به کار شد و هم زمان در دبیرستان شاهپور بابل به عنوان دبیر زبان فرانسه به تدریس این زبان پرداخت. وی در سال ۱۳۱۹ به عنوان مترجم در شرکت دخانیات مشغول به کار شد و مدتی را به عنوان مسئول روابط عمومی بانک کار به اشتغال پرداخت. در سال ۱۳۲۰ از فعالیت در مشاغل دولتی کناره گیری نمود و بعد از گدشت چند سال در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه مطبوعات گردید و به فعالیت در زمینه ی فرهنگی در عرصه ی روزنامه نگاری روی آورد. وی در همان سال ها در زمان دولت قوام السلطنه روزنامه «جهان فردا» را تاسیس نمود و به عنوان مدیر مسئول فعالیت خود را در این مجله از سرگرفت.

در سال ۱۳۲۳ با خانم لعیا داداش پور ازدواج کرد که حاصل این ازدواج سه فرزند با نام های هایده متولد ۱۳۲۴، هادی متولد ۱۳۲۸ و احمد متولد ۱۳۳۴ می باشد. در ۲۶ تیرماه ۱۳۳۰ با همکاری یک کانون قرآنی روزنامه ای را در شهر بابل با عنوان انتقاد روز منتشر نمود که پس از انتشار چند شماره از این روزنامه ، به واسطه ی انتقاد های شدید از عباس اسلامی وکیل دادگستری و همچنین نماینده مردم بابل در مجلس ملی دستخوش سانسور شد و از انتشار آن جلوگیری شد. در سال ۱۳۲۹ وی به عنوان شهردار بابل انتخاب شد و در سالهای پس از کودتای ۲۸ مرداد به علت حمایت از دکتر مصدق و تبلیغات برای او از سمت خود برکنارگشت و دستگیر شد و مدتی به زندان افتاد. بعدها وی در وزارت آبادانی و مسکن مشغول به کار شد و در نهایت به عنوان کارمند این وزارت خانه بازنشسته شد.

کتاب های قاسم لاربن

لاربن در دو حوزه شعر و داستان آثاری را منتشر کرده است. آثار داستانی او عبارتند از : من و تو(۱۳۲۲) ، لات(۱۳۲۶)، رازها، زن مست(۱۳۲۶) عشق و سیاست یا سقوط یک استاد(۱۳۳۸)، مردک(۱۳۴۱)، گودال(۱۳۴۳)، مجموعه داستان جاده های بریده(۱۳۴۵)، گره کور(۱۳۵۰)، گوژ(۱۳۶۸)، پرندگان بی لانه(۱۳۷۸)، پرتگاه(۱۳۸۰)، باد ولگرد(۱۳۸۱)، نان تلخ(۱۳۸۲)، جرقه ای در تاریکی(۱۳۸۷)، شکوفه های رنج(۱۳۸۷) لاربن در حوزه شعر نیز آثاری را با این عنوان منتشر کرده است: سرود سحر، ایرج و هوبره(۱۳۶۳)، آسمان ابری(۱۳۸۰)، یک صد و یک رباعی(۱۳۸۶)، روز بی آفتاب(۱۳۸۴)، او همچنین نمایشنامه های را با عنوان زهره و منوچهر، عشاق جانی، مرگ آزادی، نوشته و در بابل به اجرا درآورده است. شهرت عمده قاسم لاربن به واسطه انتشار رمان ۲ جلدی لات در سال ۱۳۲۶ ایجاد شد. این رمان مورد توجه دکتر مصدق قرار گرفت و دکتر مصدق با ارسال نامه ای برای وی این رمان را مورد تحسین قرار داد. قاسم لاربن در جلد دوم کتاب لات متن نامه ی دکتر مصدق را عینا منتشر نمود و ظاهراً این نامه باعث شد تا پس از کودتای ۱۳۲۸ از انتشار این رمان جلوگیری شود بعد ها جزء آثار نایاب قاسم لاربن گردد.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.