پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

روسپی بزرگوار

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب سینما و تئاتر

کتاب روسپی بزرگوار اثر ژان پل سارتر
توضیحات

کتاب روسپی بزرگوار اثر ژان پل سارتر

 کتاب روسپی بزرگوار نوشته ژان پل سارتر است.و به دست عبدالحسین نوشین ترجمه گشته است.

روسپی بزرگوار یکی از نمایشنامه‌ هایی است که در یک پرده و دو مجلس از ژان پل سارتر دانشمند و نگارنده ی فرانسوی که اولین دفعه در هزار و نهصد و چهل و شش بر صحنه آمد .

و در سال هزار و نهصد و چهل و هفت به طور کتاب چاپ شده است.

داخل شهر کوچکی قرار داشته در جنوب ایالات متحده امریکا سفیدپوستان دو نفر سیاهپوست را که به تهمت متهم به تجاوز کردن به زن سفیدپوستی شده‌ بودند تعقیب می نمایند تا آنها را گرفته و دار زنند.

یکی از سیاهان در وقت فرار کشته شده و دیگری پیش زنی روسپی به اسم لیزی پناه برده اما زن او را از آنجا فراری می دهد. یکی از مشتریهای آن زن به اسم فرد واسه ی نجات دادن دوستش تامس قاتل آن مرد سیاهپوست می‌خواهد لیزی را مجبور به اعتراف کند که زنی که به او از طرف سیاهان تجاوز شده او بوده است.

اما لیزی با وجود رشوه ی پانصد دلاری که فرد به او می خواست بدهد و عاقبت علیرغم تهدید و خشونتهای او این کار را انجام نمی‌دهد. هم چنان در مقابل دو مأمور پلیس که خواستار این هستند که او را مجبور به امضا کردن عرض حال تجاوز به ناموس کنند مقاومت می کند.

یکی از نمایشنامه های مشهور ژان پل سارتر با ترجمه بسیار خوب عبدالحسین نوشین چاپ دهه پنجاه که یک قصه سیاسی و زیباس

در داخل یکی از اطاق ها در يكي از شهرهاي جنوبي آمريكا. ديوارهاي اطاق سفيد رنگ است. يك نيمكت راحتي در اطاق قرار دارد. طرف راست يك پنجره و طرف چپ يك در كه متعلق به اطاق حمام است. ته سن يك راه رو كه به در ورود متصل است

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.