پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

نهضت مشروطه و نقش تقی زاده

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب

کتاب نهضت مشروطه و نقش تقی زاده اثر منوچهر بختیاری
توضیحات

کتاب نهضت مشروطه و نقش تقی زاده اثر منوچهر بختیاری

 

 این کتاب صرفا زندگینامه شخصی یا سیاسی فرهنگی و همه جانبه ی سید حسن تقی زاده نیست.تاریخ نگاری صرف سیر رویدادهای زمانه ی او هم نمی تواند باشد.هرچند از هرسه مورد تاثیر پذیرفته و نشان دارد.

 تاکید و تکیه ی محوری در این نوشته بر زندگی تقی زاده در محدوده زمانی نهضت مشروطه نهاده شده است.تلاش پی گیر و موثر بنیان گذارانه ی او در تدوین نخستین قوانین لائیک و عرفی به ویژه اصول متمم قانون اساسی و هویت بخشی اش به نظام مشروطه در تقابل با سنت و خودکامگی فردی براساس اسناد معتبر در دست به بحث گذاری شده است.
به گمان این کتاببرخی روشنفکران پیشرو ایران و به ویژه تقی زاده در آغاز سده ی بیستم مروج گیتی مداری و نوگرایی در تقابل با جزمیت.گذشته نگری ستایشگر و ثبات و رکود جامعه ی سنتی ایران را بستر عقب ماندگی جامعه می شناختند.
در راه برطرف کردن این موانع تا حدامکان و دانایی خود جویا.کوشا و مبتکر بودند.
کتاب در هشت فصل ابعاد کارنامه ی تقی زاده و مشروطپی ایران را می کاود.برای ترسیم کلیتی تاریخی در سیر رویدادهایی که در کتاب برانها تاکید شده است.تقویم وقایع نسبتا دقیقی در پیوست امده است.
ضمنا برای روشن تر کردن بحث عا.شرح مختصری از زندگی تعدادی از شخصیهای تاریخی که در کتاب از انها یاد شده در پیوست های کتاب اورده شده تا یاریگر خواننده در درک بهتر ارا و ادعاهای برمشرده باشد.

برای دریافت دقیق تر بینش و کنش تقی زاده فصلی به تحولات زادگاه او تبریز در طی سده ی نوزدهم اختصاص یافته است.
این فصل در پرتو فهم انچه در چند شهر مهم ایران سده ی نوزدهم و در دهه ی آغازین سده ی بیستم در پیشبرد مشروطگی ایران فعال و موثر شدند نگاشته شده است.

خرید کتاب نهضت مشروطه و نقش تقی زاده اثر منوچهر بختیاری در دو جلد انتشارات پگاه کانادا

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.