پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

بوبول

موجود
150,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب
کتاب بوبول اثر ایرج پزشک زاد
توضیحات

کتاب بوبول اثر ایرج پزشکزاد

در کتاب بوبول ما با مجموعه قطعات فکاهی که شامل طنز و نقدهای ادبی است روبرو هستیم همینطور چند نمایشنامه کوتاه در قالب طنز .

این کتاب در اصل قطعات ادبی نویسنده است که سالها پیش در نشریات انتشار داده بود. که شامل مقالات و قطعاتی طنر با لحن تند و انتقادی است.

این کتاب قطر که کم حجم است در دهه پنجاه یکجا به چاپ رسید و با زبان خاص ایرج پزشک زاد  به افکار خود جانی مکتوب داد.و می توان یکی از کتب ادبی و خوب نویسنده دانست.

قطعات ادبی و طنزی که در کتاب بوبول می بینید برگرفته از تعدادی از نوشته های ایرج پزشکزاد است در سال هزار و سیصد سی و سه و سی چهار که در نشریات ادواری آن زمان می نوشت در مقدمه کتاب این چنین می نویسد که:

 شاید بعضی آنها امروز دیگر جنبه انتقادی خود را از دست داده باشد مثلا قطعه ای که بمناسبت جمع اوری و نگهداری معتادین بمواد افیونی در باغ مهران نوشته شده امروز که بر اثر همکاری نزدبک دولت و ملت بحمدالله دیگر حتی یک نخود تریاک در تمام کشور پیدا نمیشود.

 فقط بعنوان اشره بیک دور از تاریخ مملکت قابل ضبط است همچنین قطه نسل بیچاره که بنده چند سال بعد از انتشار خبر مقطوع النسل شدن دو نفر از هموطنان بدست دو بانوی کوتاه فکر نوشتم و چون بعلت روشن بینی و عاقبت اندیشی اکثریت بانوان کشور واقعه نظیر پیدا نکرده اهمیت و تازگی خود را از دست داده است.چند انتقادی که در قسمت اخر کتاب ملاحظه میفرمایید در روزنامه اطلاعات جمعه منشتر شده است.چون با عنوان رسمی انتقاد برشته تحریر درامده از قسمت اول مجزی گردیده است.
میل داشتم تمام نوشته های خود را پیدا میکردم و منتخبی از انها را به نظر شما میرساندم.
این چند قطعه را هم مدیون اقای نعمت الله جهانبائویی مدیر فردوسی اقای دکتر مصطفوی مدیر مجله روشنفکر و اقای احمد شهیدی سردبیر نشریات اطلاعات هستم که بعضی شماره های موجود نشریات خود را در اختیارم گذاشتند و از ایشان بسیار ممنونم دی ماه سال هزار و سیصد سی هشت ایرج پزشکزاد

 

 

 

نظرات

جیزمان :
جمعه, 04 مرداد 1398
عالی عالی.5