پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

نان و شراب

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب

کتاب نان و شراب اثر اینیاتسیو سیلونه ترجمه محمد قاضی
توضیحات

کتاب نان و شراب اثر اینیاتسیو سیلونه ترجمه محمد قاضی

 

مسائل و مباحث مهمی در کل جریان ی کتاب نان و شراب روبرو خواهیم بود.از دین تا سیاسیت.از مذاهب و سوسیالیسن و فاشیشم حکومتی. نویسنده در پی نقد خرافه های دینی بخصوص در کلیساها جریان دارد می پردازد. و در سراسر کتاب نان و شراب در پی مجالیست تا صورت پلید حکومت فاشیستی شخص موسولینی را به تصویر بکشد. با خلق یک کارکتر ضد مذهب  که در درون جوهره ای از حقیقیت مسیح میباشد.

در نخست کتاب مولف و ناشر به این موضوع پردازن که کارکتر اصلی رمان نمکاینده سوسیالیسم بوده و در جدال با فاشیزم موسولینی است .اری این رمان روایت ایتثار میباشد.یک رمان کاملا اجتماعی و ر محتوا با ساختاری مدرن و تکنیکی و در سیر داستان شخصیت پردازی کامل و جریان پخته و دانا از مسایل سیاسی و مذهبی و انتقادی. کتاب نان و شراب بسان دیگر  کتاب های اینیاتسیو سیلونه پر از شخصیت پردازی و فلسفه و سیاست است.

 کتاب نان و شراب اثر اینیاتسیو سیلونه ترجمه محمد قاضی چاپ اول سال 1350 از انتشارات امیرکبیر

خرید کتاب نان و شراب

معرفی کتاب نان و شراب اثر اینیاتسیو سیلونه
کتاب نان و  شراب نوشته اینیاتسیو سیلونه کتابی است ضد فاشیستی و ضد حکوت های استبدادی .
سیلونه هنگامی کتاب را نوشت که به علت اعتراض به دولت موسولینی در تبعید بود .
اولین بار کتاب در سال ۱۹۳۶ وبه زبان آلمانی و کمی بعد ترجمه آن به زبان انگليسي چاپ شد .
تا قبل از سال ۱۹۳۷ خبری از کتاب نان و شراب به زبان ایتالیایی نبود . بعد از پایان جنگ جهانی دوم سیلونه نسخه ای متفاوت و به زبان ایتالیایی در سال ۱۹۵۵ چاپ و منتشر کرد .
کتاب نماد روشنفکرانی است که در بند یوغ و استبداد
و خرافات و مذهب هستند . از طرفی استبداد  و حاکمان استبدادی راه را برای ابراز نظر و عقیده بر آن آن ها می بندند و از طرفی مذهب در راس آن کلیسا اجازه اعتراض و به پا ایستادن برای  بر اندازی ظلم را به آن ها نمی دهد .
شخصیت اصلی داستان پیترو سپینا یک انقلابی است کسی است که پس از تبعید از ایتالیا به جزیره ای نامعلوم از آن جزیره فرار کرده و خبری آز آن نیست
او به صورت مخفی به ایتالیا بازگشته و قصد یک انقلاب دارد. انقلابی به نفع مردم اما در میابد که تا زمانی که ایثار در جامعه نیست و مردم چشم بسته از کلیسا و خرافات ان پیروی می کنند توان مبارزه نیست
او به نقد خرافه جهل و نادانی مردم می پردازد مسیح  را باور دارد اما اعتقاد کورکورانه را نه .قهرمان کتاب مدام در حال سوال از خویش است و به هیچ عنوان قهرمانی کامل نیست و در طول کتاب به نوعی تکامل دست میابد
طنزی ظریف در کتاب نهفته است.  سراسر کتاب بسیار هیجانی وسریع طی می‌شود .سیلونه در تصویر سازی بسیار چیره دست است و بسیار ساده اما ماهرانه ما را با قهرمان های داستان همراه می‌کند  از دیگر شخصیت ها و قهرمانان کتاب کافون های فقیر و بی چیز هستند  کافون در زبان ایتالیایی یعنی دهقان فقیر .
آن ها آنقدر در زندگی سختی کشیدند و آنقدر ظلم دیده اند که توان مقابله ندارند اما پیترو سپینا می‌داند
که شاید روزی صبر آن ها به پایان برسد .
به علت پیچیدگی داستان
ادامه این کتاب
به نام  دانه زیر برف
نوشته اینیاتسیو سیلونه چاپ و منتشر شده است.
محمد جواد کریمی

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.