پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ( خط ویژه : ۲۶۷۱۴۹۳۷) ( مشاور فنی : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴)

کتاب های دکوری

موجود
1,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب

فروش کتاب های دکوری مناسب تزئین و دکوراسیون داخلی و منزل
توضیحات

فروش کتاب های دکوری مناسب تزئین و دکوراسیون داخلی و منزل

 

مدتی است که در اینترنت تبلیغاتی می بینم که فروش کتاب های دکوری دارند یا متناسب با دکوراسیون منزل و شرکت ها کتاب دکوری می فروشند.

نخست اینکه من از طرحی دکور کتابی و دکوراسیون با کتاب  کیف میکنم چون کتاب یکی از علایق جدی من است .اما انارحتم که عده ای دلال فقط برای منافع خود بدون اندیشه کتابخوانی دکوری کتابی آماده می کند. این موضوع را بسط میدهم اینگونه که بسیاری برای شرکت اعم از اتاق مدیریت یا سالن انتظار یا اصلا کتابخانه مجموعه ای کتاب را خریداری می کنند. این عزیزان دو دسته هستند :

دسته اول کسانی هستند که صرفا کتاب را برای زیبایی یا دکور و گاه برای پز روشنفکری خریداری میکنند و نه کتابخوان هستن و نه حتی علاقه ای به داشتن کتاب دارند صرفا فقط برای دکور

دسته دوم کسانی هستند که کتابخوان هستن و کتابشناس , از روی علاقه تمایل به تامین و تهیه کتابخانه ای برای دکوراسیون خود هستند که این دسته برای من کتابفروش خوشایندتر است.

اما از آنجا که کار بنده کتابفروشی است هدف من فروش کتاب درست به مشتری است و چه دسته اول و چه دسته دوم موظفم با جان دل برای راهنمایی و مشاوره

 

 کتاب برای دکوراسیون

 مدتی است که برای دکور کارگاهها و فروشگاهایی دست به تولید یا واردات ماکت کتاب میکنند که این برای من بسیار بی روح و غیر واقعی است. یعنی طرف هزینه میکند که قاب کتاب که از جنس مقوا و گاها جلد چرم است خریداری نمایید و متاسفانه این فروشگاها روزبروز بیشترهم شده اند. اما مگر میشود کسی ماکت کتاب را بخرد؟ یعنی یک شخص هزینه ماکت کتاب میدهد.خوب چرا خود کتاب را نمبخرد مگر چقدر از لحاظ مادی فرق ذدارند؟ یعنی فقط چون زیبا هستند ؟که البته قابل احترام است اما برای من بیروح.سرد و غیر واقعی است.

 

در طی این سالها فعالیت بارها شده عزیزانی برای یک فضای شخصی یا عمومی از کارا کتاب تعدادی کتاب خواستن پنجاه جلد, صد جلد و حتی هزار جلد که خیلی از این عزیزان صرفا برای پرکردن کتابخانه ای بوده که در آن مکان برای دکور طراحی شده و برای پر کردن آن کتابخانه نیاز به کتابخانه دارند. حال از کافی شاپ بوده تا مطب دکتر و, وکیل , منزل و .....

بسیاری هنگام تماس از ما ارزانترین کتاب را می خواهند و یک جمله تکراری که موضوع کتاب مهم نیست فقط اینکه تعدادش زیاد , قطور و خوشگل باشد.

این جمله ایست که من را متعجب میکند چراکه شما برای چه کتاب میخرید؟اگر صرفا برای پرکردن کتابخانه س که نخست پرسشم اینه که دلیل دکور کتاب چیست جز اینکه برای عده ای کتابخوان  کمترینش پز روشنفکری بدهیم؟ببخشید که انقدر صادقانه حرف میزنم.خوب اگر اینطور است به نظر شما شخص مخاطب شما که کتاب دوست و کتابخوانست متوجه بی موضع و بی ربط بودن کتابها نمیشود؟

آیا کسی که بمن زنگ میزنه و میگه فقط صدتا کتاب قطور تو چشم بفرس اگه من بهش کتاب خاکشناسی و دامداری جلد چرم با دیفرانسیل و دایره المعارف دندون پزشکی بدم یک فرد فرهیخته نمیگه کتاب  درسی  قدیمی یا کتاب باطله گذاشته کتابخانه اش؟مطمن م منظور من را خوب متوجه شدید.من بارها مشتریانی داشتم که برای فیلم یا سریالی ازمن کتاب خریدن و چون بودجه کم بوده تعدادی کتاب خریدن که بیشتر فله ای و غیر مربوط به فضای فیلم بوده مثلا یک فیلمی بودکارکتر اصلی فیلم استاد فلسفه بود دوربین از نمای دور نزدیک میشود و بسته میشود روی کارکتر کتابهای کنارش را در همین حین می بینم کتاب مشنور دانش. کنکور و آشپزی ساناز و مینا .به نظر شما این ضعف یک تیم تدارکات , طراحی صحنه و در انتها کارکردان و تهیه کننده نیست؟

باری من براین باورم که اگر کتاب برای دکور و تزئین میخواهی حداقل کتابی بخر که برای عموم افرادی که وارد اون مکان میبشوند و اهل کتاب هستند جذاب باشد. بگذارید ساده تر با یک مثال شرح دهم فرض کنید در یک اتاقی چند گلدان زیبا وجود دارد چه افرادی گل را نگاه و می بویند بۀاشک کسانی که گل دوست هستند. که طرف به سمت گل می آید می بیند گلها پلاستیکی و مصونعی است.

 کتابم همینگونه است من معتقدم برای کتابخانه حتی صرفا برای دکور  باید از کسی کتاب را تهیه کرد که طراحی و دکور و میزانسن را بششناسد. کاری که سالهاست کارا کتاب با عشق انجام میدهد. و کتابهای برای کتابخانه و دکور شما فراهم میکند که سالها هر فردی به کتابخانه شما نزدیک شود احسنت بگوید

 

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.