پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ

موجود
600,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب

کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ اثر نادر پیمانی
توضیحات

کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ اثر نادر پیمانی

 

رضا پهلوی در یک زمان بسیار حساس و بحرانی زمام امور ایران را به دست گرفت.بنابراین چه بخواهیم و چه نخواهیم او سازنده بخشی از تاریخ کشورمان است.
تقریبا 60 سال (سال 2005 که مولف می نویسد) از زمان کناره گیری رضاشاه از سلطنت میگذرد.در این مدت مقالات و کتاب های زیادی در تعریف و تایید و یا تکذیب و تنقید از او از طرف نویسندگان ایرانی و غیر ایرانی نوشته و منتشر گردیده است.
امروز با در دست بودن چنین مدارکی و مخصوصا انتشار اسناد محرمانه وزرات امور خارجه انکلستان و روسیه مربوط به دوران کسب قدرت و به دست گرفتن حکومت و سپس سلطنت رضا شاه میتوان به حقایق و واقعیت های تاریخی پی برد و قضاوت نمود.
مورخین و محققین برای پژوهش در احوال و اعمال و پی بردن به ویژگی های شخصی افراد تاریخ ساز چون رضا پهلوی تمام دوران زندگی آن شخص و شرایط زمان و مکان را در نظر گرفته و با تجزیه و تحلیل مسائل موارد را بررسی میکنند.
بنابراین در مورد رضا شاه هم باید با توجه به مطالب فوق زندگی و اعمال اورا بدو تولد تا زمان در گذشتش در نظر گرفته و سپس به قضاوت نشست.

 

خرید کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ

برای شناخت رضا شاه در این نوشاه در این نوشته بطور خلاصه شرح حال او از تولدنوجوانی.ورود به خدمت نظام و طی مدارج و مراحل مختلف. بدست گرفتن حکومت و رسیدن به سلطنت و اعمال و اقدامات او در دوران سلطنت با استناد به مدارک معتبر و بدون هیچ گونه حب و بغضی و نظر و غرضی حقایق و واقعیت ها مورد بررسی قرار گرفته.
امروز نه رضا شاه در قید حیات است و نه خاندان پهلوی در اریکه سلطنت و قدرت پس اگر من اقدام به بیان حقایق و واقعیت ها میکنم برای خوشایند کسی و مقامی و یا کسب منصب و مالی نمیتواند باشد بلکه انچه که مینویسم صرفا بخاطر رشون شدن گوشه ای از تاریخ کشورمان است.خرید کتاب رضاشاه پهلوی از آلاشت تا ژوهانسبورگ اثر نادر پیمانی چاپ اول واشنگتن 2005

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.