پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سکانس آخر

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نایاب

کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان اثر محمد سعید حبشی
توضیحات

کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان اثر محمد سعید حبشی

 درباره سینمای ایران که با فراز و نشیب های فراوان شکل گرفته تا کنون کتاب هایی با عنوان های مختلف از جمله تاریخ سینمای ایران نوشته شده که گرچه هرکدام حاصل تلاش و کوشش نویسندگان آن بوده اما به صورتی نوشته شده که گویا به عمد یا سهو به چهره هایی که در به وجود آمدن سینما در ایران نقش همده ای داشتند به طور کامل اشره ای نشده است.
وقتی تاریخ سینمای کشورهای مختلف را ورق می زنیم حتی با نام کارگران فنی که نقشی اساسی در سینمای کشور خود داشته روبرو می شویم که به اصالت و صداقت تاریخ سینمای آن کشور مهر تایید می زند.
متاسفانه سلیقه ها و یار کشی های متداول به تاریخ سینمای کشور ما نیز رخنه کرده و باید ابراز امیدواری کرد که روزی تاریخ سینمای ایران بدون حب و بفض به طور کامل در اختیار دوستداران سینمای ایران قرار گیرد تا حقی از کسانی که در دگرگونی سینمای کشور خود نقشی داشتند ضایع نشده باشد.
یکی از این چهره ها دکتر اسماعیل کوشان است که با انکه زندگی خود را وقف احیای سینمای کرد اما در تاریخ سینمای ایران فقط به نام او و استودیو پارس فیلم بسنده شده و به انچه که او به پای سینمای ایران ریخت و به خاطر ان از جان مایه گذشات اشاره ای نشده است.
در اینجا نیز باید از محمد کوشان سخن گفته شود که خود در سینمای ایران در نقش فیلمبردار و کارگردان سهم به سزای دارد.

 

خرید کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان

در این کتاب نیز به فعالیت های محمود کوشان اشاره شده که متاسفانه در زمان انقلاب و در کتاب هایی که به عنوان تاریخ سینمای ایران انتشار یافته نشانه ای از ان نیست.
زیرا در ان زمان بازار اشفته رقابتها و دو دستگی های موجود در سینما به گونه ای بود که مخالفان فیلم های فارسی حتی سینماهای کشور را به سینماهای بالای شهری و پائین شهری تقسیم کرده بودند که این توهین اشکاری به توده مردم بود.
در حالیکه عده ای از همان مخالفان در کسوت شاعر نویسنده و روزنامه نگار بدون ذکر نام یا با نام با استودیوهای تولید فیلم فارسی همکاری داشتند تا کسب درامد کنند.
بهرحال کتاب حاضر مقطعی از تاریخ سینمای ایران است که اگر فراموش شدگان دیگر هم در این زمینه اقدام کنند و خاطرات و گام های اساسی خود را برای احیای سینمای ایران به زیور طبع ارایند بدون شک تاریخ سینمای ایران کاملتر و پر بارتر خواهد شد.

خرید کتاب سکانس آخر: خاطرات محمود کوشان با دکتر اسماعیل کوشان اثر محمد سعید حبشی چاپ اول 1393 امریکا

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.