پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

سیری در هنر ایران

موجود
5,000,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب نفیس
کتاب سیری در هنر ایران اثر آرتور آپهام پوپ - فیلیس اکرمن
توضیحات

پروفسور آرتور پوب حداقل از سال 1925 میلادی برابر سال 1304 شمسی در فکر تدوین کتاب سیری در هنر ایران  A Survey of Persian Art بود که این کتاب بزرگ در همه شاخه های هنر ایران بصورت مرتب و سازمان یافته بررسی شود.که همه هنرشناسان بزرگ عصر در تالیف آن مشارکت داشته باشند و آثار هنری به دوصورت مکتوب و مصور به خوانندگان عرضه شود.آرمان بزرگی بود که تحقق آن سالها به درازا کشید.سرانجام مراحل مختلف کار اعم از تقسیم تالیف مقالات هر فصل کتاب بین دانشمندان گوناگون آغاز و در سال 1933 انبوه دست نوشته های مطالب و تصاویر اماده شد.سه جلد حاوی تصاویر و لوح ها در 1938 و سه جلد متن یکسال بعد از سوی موسسه انتشارات دانشگاه اکسفورد در انگلستان به طبع رسید.چاپهای بعدی کتاب علیرغم افزایش تعداد مجلدات بدون تغییر و بازنگری عینا مطابق چاپ اول به طریقه افست و در قطع رحلی بزرگ در ژاپن به اندازه 22 در 30 سانت بخ طبع و منتشر گردید.

دوره سیری در هنر ایران از مهمترین دانشنامه های هنر ایرانی قبل و بعد از از اسلام و مفصلترین . معتبرترین کتاب مرجع درباره تاریخ هنر ایران محسوب میشود.کتاب با تصاویری که در آن چاپ رسیده غنی ترین منابع هنر ایران است.

جزئیات ابنیه تاریخی و اشیای نفیس ایرانی که در ایران و یا در خارج کشور وجود دارد.یکجا در صفحات آن قابل رویت است . و سالهاست که دانشجویان هنر ایران از این آرشیو تصویری بهره می گیرند.هرچند اکثرا بعلت نداشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی (نسخه ژاپن انگلیسی است و در این نسخه انتشارات علمی بفارسی ترجمه شده است) نمی توانستند از مطالب کتاب سیری در هنر ایران استفاده نمایند از اینرو انتشارات علمی و فرهنگی در سال 1387 نسخه 11 جلدی کتاب را به چاپ رسانید.

خرید کتاب سیری در هنر ایران اثر آرتور آپهام پوپ - فیلیس اکرمن دوره 15 جلدی در11 مجلد چاپ اول سال 1387 از انتشارات علمی و فرهنگیدر کارا کتاب فروشگاه اینترنتی کتاب نایاب موجود است و برای خرید کتاب و سفارش کتاب  مطابق روش خرید (خرید اینترنتی کتاب و خرید انلاین کتاب یا خرید تلفنی ) اقدام نمایید

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.