دانلود کتاب خاطرات لورنس عربستان اثر ادوارد لورنس

 هنگامی که لورنس به نوشتن خاطراتش پرداخت نه قصد داستان نویسی داشت و نه قصد ارائه یک کتاب ادبی به مفهوم گسترده کلمه- خود او بارها در خلال نوشته هایش اشاره داشته است که تنها هدف از نوشتن هفت رکن حکمت بازسازی گوشه ای از تاریخ جهان بوده است.تاریخی که بسیاری هنوز باتارو و پود واقعی اش اشنایی نیافته اند.

 اول بار لورنس این یادداشت های شخصی را برای معدودی از دوستانش شاید هم به اصرار ایشان نوشت.اما در اندک مدتی این یادداشت های تکثیر شده در چند صد نسخه جایش را در میان مطبوعات بازکرد و از آن پس ادبیات انگلیسی زبان صاحب دومین لورنس خودشد.

 نویسنده ای که کتاب هایش هم اط نظر داستان نویسی مورد تایید قرار گرت و هم از حیث ادبی مطرح گردید .به همین جهت در اماری که هرساله برای کتاب های پر فروش ادبی و داستانی گرفته می شود.اغلب جایی به هفت رکن حکمت اختصاص داده شده است.
جالب اینکه هر دو لورنس تصمیم نداشته اند.مبادرت به نوشتن کتاب هایی کنند که در عین شیرین بودن قابل تدریس در ا دانشگاه باشند.اما از این حیث سرنوشت آثار این دو لورنس یک سان بود.چرا که سال ها است داستان ها و نوشته های این دو لورنس را بعنوان نمونه های درخشان ادبیات انگلیس برای دانشجویان تدریس می کنند.

برای خرید کتاب خاطرات لورنس عربستان اثر ادوارد لورنس نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان کتاب خاطرات لورنس عربستان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 آثار لورنس ها شباهت دیگری هم با یکدیگر دارند.دی-اچ-لورنس هنگامی که کتاب عاشق خانم چترلی را نوشت موجی از اعتراض علاقمندان کتاب را موجب شد.بسیاری بر او خرده گرفتند که چرا ارزش های انسانی را در داستانهایش به ابتذال کشانده است.توماس ادوار لورنس یا بقولی دیگر لاورنس نیز در صجنه های کتاب هفت رکن حکمت با مهارت هرچه تمامتر به توضیح فساد پرداخته و بی مهابا آن اعمال غیر انسانی را که مورد او مرتکب شده اند بیان داشته استوبا این تفاوت که لورنس نخستین صرفا داستان نوشته است . و لورنس اخیر واقعیات پرده برگرفته است.

 

دانلود کتاب خاطرات لورنس عربستان جلد اول

دانلود کتاب خاطرات لورنس عربستان جلد دوم