دانلود کتاب فرار عقابها اثر کن فالت ترجمه دکتر حسین ابوترابیان

 

 فرار دو امریکایی از زندان قصر یکی از حوادث بیشماری بود که طی روزهای پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

ولی در آن مقطع حساس بخاطر هزاران مسئله پر اهمیت و سرنوشت ساز و توجه مستقیم همگان به روند اصلی جریان انقلاب جز عده ای معدود بقیه مردم توجه چندانی به این واقعه نشان ندادند.
بسیاری از ناضران اگاهنیز با بی تفاوتیاز کنار این ماجرا گذشتند و متوجه نشدند که چه جریان پیچیده و ریشه داری در پس این ماجرایبظاهر عادی و معمولی نهفته است.
ماجرایی که با افشا شدنش فساد و تبهکاریهای بسیار نیز از پرده بیرون می افتد و چهره هایی را علنی می کند که نمونه مجسم خیانت و فساد و وطن فروشی و بیگانه پرستی بوده اند.
ولی در مقابل شخصیتی را هم می شناساندکه در مقام بازپرس دیوان کیفر به صورت مظهری از ایمان و درستکاری و شهامت و از خود گذشتگی در این ماجرا نقش افرین بوده است.

این کتاب بازگو گننده جریانی است که به زندانی شدن دو تن از کارمندان یک موسسه امریکایی در ایران انجامید و همراه با ان روندی را توصیف می کند که در خلال اوج گرفتن نهضت انقلابی ایران از سوی رئس این موسسه برای ازاد کردن دو کارمندش از زندان شکل گرفت و بعد هم بر اثر حوادثی که پیش امد به ماجرای فرار انها از ایران ختم شد.
در بین کتابهایی که راجع به مسائل دوران انقلاب اسلامی ایران نوشته شده این کتاب جایگاه ویژه ای دارد هم داستان شیرین و جذابی ارائه میدهد که خواننده تا پایان ماجرا با اشتیاق آن را دنبال می کند.
و بهمین جهت نیز در سطح بین المملی با استقبال بینظیری روبرو شده.
و هم اینکه مطالب ان برای خواننده ایرانی و بخصوص کسانی که با دقت و تعمق بیشتری به جریانهای دوره انقلاب مینگرند از جذابیت بخصوصی برخوردار است و نکاتی را مطرح می کند که شاید تا بحال کمتر کسی بدانها توجه کرده است.
البته این کتاب بصورت داستان به نگارش درامده ولی حوادث ان طبق تحقیقاتی که مترجم بعمل اورده اکثرا مبتنی بر واقعیتهاست و باید گفت تنها بخاطر پرهیز از ارائه یک مطلب مستند و خشک است که اب و رنگ داستانسرایی به ان افزوده شده است.
نویسنده این کتاب حدود دوسال برای تحقیق و نگارش ماجرای ان وقت صرف کرد و طی این مدت تقریبا با تمام افرادی که به نحوی در این جریان سهم داشتند مصاحبه یا مکاتبه به عمل اورد.

 

برای خرید کتاب فرار عقابها اثر کن فالت نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 وی مدعی است که چون بعد از نوشتن کتاب دستنویس آن را در اختیار تمام امریکاییهایی که نقش افرین ماجرا بودند قرار داده است.به همین جهت کلیه حوادث مندرج در کتاب با واقعیت تطبیق می کند.براساس تحقیققات مترجم نیز گرچه حوادث کتاب واقعیت دارد ولی نویسنده عمدا از کنار بسیاری مسائل پر اهمیت بی اعتنا گذشته و اصلا به ذکری از انها به میان نیاورده است.
غالب نکات از قلم افتاده هم مربوط است به زد و بندهای پشت پرده امریکاییها با دربار شاه و روشه دادنها و انواع فساد مالی ناشی از مشارکت انها با اطرافیان شاه و عوامل برپا نگاهدارنده رژیم سابق

 

دانلود کتاب فرار عقابها اثر کن فالت