دانلود کتاب مجمع الفصحاء اثر رضا قلی خان هدایت

 چهل و شش سال پیش به کار تهیه تذکره مجمع الفصحا برای طبع پرداختم و نخستین بخش از جلد اول آن به همت مدیر گرامی موسسه امیرکبیر در پاییز 1336 به طبع رسید.
تصحیح و تنقیح و توضیحات و مقابله سروده های منقول هدایت با دیوان شاعران و تدوین فهرست های چندگانه بیش از چهار سال به طول انجامید و در زمستان 1340 اخرین بخش کتاب زیور طبع یافت.
از شرح سختی کار دراز مدت با زندگی غریبانه دور از یار و دیار در می گذرم هرچه بود افتان و خیزان کار طبع مشهورترین تذکره شاعران ایران به پایان رسید و از آن حال و روز تا این روز و حال به سربر فراوان شگفتی گذشت با آن که سال هاست این تذکره کم یاب بلکه نایاب است و خبر بازار سیاه و خرید و فروش آن به بهای گزاف مکرر به گوش می رسد اقدام و اهتمامی به تجدید و طبع ان صورت نگرفت.
بارها از سوی چند موسسه تجدید طبع و نشر این کتاب پیش نهاد شد اما به هر سبب و جهت که ذکر آن را این یادداشت کوتاه بر نمی تابد طبع دوم آغاز نشد تا انکه کتاب پیشرو مججد با مقدمه ای جدید و اصلاح نوشتاری باز چاپ گردید

 

برای خرید کتاب مجمع الفصحاء اثر رضا قلی خان هدایت نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

دانلود کتاب مجمع الفصحاء جلد 1

دانلود کتاب مجمع الفصحاء جلد 2

دانلود کتاب مجمع الفصحاء جلد 3

دانلود کتاب مجمع الفصحاء جلد 4

دانلود کتاب مجمع الفصحاء  جلد 5

دانلود کتاب مجمع الفصحاء  جلد 6