کتاب مرگ در می زند-وودی آلن-ترجمه حسین یعقوبی
آثاری که در این مجموعه گرد آمدند داستان های کوتاه از وودی الن نمایشنامه‌نویس، داستان نویس و کارگردان مشهور اند که می‌توانیم این پانزده داستان و نمایشنامه کوتاه رادر چند دسته تقسیم کنیم: کارهایی که در آن با رویکرد حجو آمیزی به نقد شخصیت های تاریخی و افسانه ای و ایدئولوژی‌های آنها پرداخته همچون کنت دراکولا، در نقش سقراط، زنده باد بارگاس، معماهای کارآگاه فورد و... ، مقالات ژورنالیستی که به ریشخند مضامین عامه‌پسند روز با بیانی آیرونیک می پردازد مانند بشقاب پرنده و ماورا طبیعه. نوشته هایی ملهم از کمدی های کلامی پوچ گرایانه برادران مارکس چون به یاد نیدلمن، دنیای دیوانه ای که در آن آن زندگی می کنیم ، و کارهای غیر متعارف و جدی تری چون گمشده بزرگ که در آن به دل مشغولی های کائناتی آلن که در کنار عشق و مرگ از مولفه‌های اصلی آثار آلن محسوب می‌شود پرداخت شده. مرگ در میزند ادای دینی به مهر هفتم شاهکار اینگمار برگمان فیلمساز سوئدی، محبوب الن که در آن قهرمانان امروزی نمایش برخلاف سلحشور قرون وسطایی برگمان، مرگ را دور می‌زند؛ و اپیزود کوگل ماس که به اعتقاد بسیاری از منتقدان کاملترین و پخته ترین داستان کوتاه آلن است؛ خواننده داستانی را مطالعه می‌کند که قهرمانان وارد داستانی دیگر شده است و با این ترفند الن جلوه دیگری از بسط رابطه بین خواننده و متن را به نمایش می‌گذارد.
شاید بهترین چیزی که درباره آلن و آثارش گفته شده است جمله ای است که خود او در تابستان ۲۰۰۲ گفت: "دو باور غلط سال‌هاست که درباره من بین مردم رواج دارد، یکی اینکه من روشنفکرم فقط به این دلیل که عینکی هستم و بدتر از آن اینکه هنرمندم، چون فیلم هایم نمی فروشد

 

کتاب مرگ در میزند به نوشته وودی الن است.نمایش در اتاق خواب منزل که دارای دو طبقه است و نات‌آکرمن قرار داشته در کیوگاردنر صورت می گیرد. تمامی مکانهای داخل اتاق از فرش پوشیده شده است و در آن یک تخت دو نفره ی بسیار بزرگ و یک میز توالت عظیم وجود دارد. اتاق پر از اسباب و اثاثیه و شامل پرده‌های پر تزئینات می باشد و روی دیوارها چندین عدد نقاشی و یک فشارسنج تقریبا زیبا آویزان است. با بالا رفتن پرده موسیقی ملایمی نواخته شده و فضای اتاق را پر می کند . نات آکرمن تولید کننده ی لباسِ کچل و شکم‌گنده ی پنجاه و هفت ساله بر روی تخت دراز کشیده است و دیلی‌نیوز را به اتمام می رساند . حوله ی حمام پوشیده و دم‌پایی بر پایش می کند و بر زیر آباژوری که وصل به بالای تخت خود می باشد کتاب می خواند .پاسی از شب گذشته و نزدیک نیمه شب است. ناگهان صدایی به گوشم می رسد. نات روی تخت نشسته و از پنجره بیرون را نظاره می‌کند. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب مرگ در میزند تماس بگیرید.

دانلود کتاب مرگ در میزند