دانلود کتاب زوربای یونانی اثر نیکوس کازانتزاکیس

داستان زوربای یونانی در مورد یک جوان نویسنده است که میخواهد سبک جدید زندگی را تجربه کند و به دنبال حقیقت میگردد،او از طرف دوستش رفتن به قفقاز را کنسل میکند و بدنبال استخراج زغال سنگ میرود، او قبل از رفتن به کرت سری به یک کافه در بندر میزند و در آنجاست که با زوربا آشنا میشود.زوربا یک آدم با شخصیت متفاوت است و همچنین کارگری در معدن را بلد است ،پس او تصمیم میگیرد که زوربارا سرکارگر معدن بکند تا برای او کار کند.وقتی به شهر کرت میروند زوربا همه ی چیز ها اعم از هتل و غذا و خانه را جور میکند و نقشه هایی که در سر دارد را برای صاحب کارش تعریف میکند و او کم کم تاثیر بر ذهن او میگذارد.
زوربا فقط زتدگی در احظه را دوست دارد و به همه میگوید که کمی زندگی کنید.او تجربیاتش را در اختیار اربابش میگذارد و میگوید که در زندگی خوش بگذران و به هیچ چیز دل نبند و لذت ببر .
او هر چیز را جوری میبیند که انگاری برای بار اول است که میبیند.به هیچ چیز فکر نمیکند و نگران آینده نیست و همه اتفاقات بد را فراموش میکند،حتی مرگ عزیز ترین کسش را.او یک سنتور دارد که دوست دارد بنوازد و مشروب بخورد و برقصد و با کوچک ترین صدای آواز برقص میاید.
او در مورد زن ها خوب صحبت نمیکند ولی خیلی مقابل آن ها ضعیف است و دوست دارد که با زن ها باشد و میگوید که این اخلاق را از پدربزرگ شهوترانش به ارث برده.

نیکوس کازانتزاکیس :نویسنده،خبرنگار،شاعر و جهانگرد یونانی نیکوس کازانتزاکیس در سال ۱۸۸۳در کرت بدنیا آمد،او در آتن تحصیل کرد و بعد از گرفتن مدرک دکتری حقوق به فرانسه و آلمان و ایتالیا رفت تا بتواند با ادبیات و هنر آشنا شود.او به وزارت فرهنگ یونان مشغول شد اما چندی نگذشت که شروع به نویسندگی کرد.
از آثار او میتوان به آخرین وسوسه مسیح و مسیح باز مصلوب اشاره کرد.

 


بخشی از کتاب
علت اینکه دنیا در حال حاضر به چنین وضع اسفناکی افتاده این است که همه کارشان را نیمه کاره انجام می دهند؛ افکارشان را نیمه کاره بیان می کنند و گناهکار بودن یا پرهیزگار بودنشان هم نیمه کاره است. ای بابا! تا آخر برو و محکم بکوب و نترس، موفق خواهی شد. خداوند از نیمه شیطان بسیار بیش از شیطان تمام عیار نفرت دارد.
____

دقت کرده‌ای، ارباب که هر چیز خوبی که در این دنیا هست اختراع شیطان است؟ زنان زیبا، بهار، خوک شیری کباب‌کرده، شراب و همه این چیزها را شیطان درست کرده است. و اما خدا کشیش و نماز و روزه و جوشانده بابونه و زنهای زشت را آفریده است

 

کتاب زوربای یونانی نوشته شده توسط نیکوس کازانتزاکیس می باشد.زوربای یونانی اسم اثری است از نیکوس کازانتزاکیس نگارتده ی یونانی که نخستین بار در سال هزار و نهصد و چهل و شش چاپ شده است. این نوشته داخل ایران به محمد قاضی به فارسی برگردانده شده است.داستانگو یک اندیشمند جوان یونانی بوده که خواهان این است واسه ی زمانی کتابهایش را کنار گذارد. او واسه ی تاسیس نمودن دوباره یک معدن زغال سنگ به جزیره کرت سفر می نماید . دقیقا پیش از مسافرت با مرد شصت و پنج ساله ی مرموزی آشنا شده که اسم او آلکسیس زوربا است.این مرد او را راضی می نماید که او را با مقام سرکارگر معدن استخدام کند. آنها وقتی که به جزیره کرت می رسند داخل مسافرخانه یک روسپی فرانسوی به اسم مادام هورتنس ساکن می شوند. پس از آن آغاز به کار در معدن می کنند. با این صورت داستانگو قادر نیست بر وسوسه‌ های خویش واسه ی کار نمودن بر روی دست نوشته های ناتمامش درمورد زندگی و تفکرات بودا جلوگیری کند. در طی سپری شدن ماههای زیاد زوربا اثرات خیلی عمیقی بر مرد می گذارد و راوی در آخر به درک جدیدی از زندگی و لذت های آن می رسد. برای خرید کتاب زوربای یونانی به لینک موجود مراجعه نمایید.

دانلود کتاب زوربای یونانی