معرفی کتاب خرمگس اثراتل لیلیان وینیچ
کتاب خرمگس، اولین و برجسته ترین رمان نویسنده و مترجم و موسیقیدان ایرلندی، اتل لیلیان وینیچ است که بعد از چاپ به سرعت و در مدت کمی به شهرت رسید. این رمان که تاکنون به نزدیک سی زبان دنیا ترجمه شده است، کتابی سیاسی و بگونه ای ضد مذهبی است که از رنگ و بوی عشق نیز بهره مند است.
بانوی نویسنده که خود در فلسفه و ادبیات و زبان شناسی و موسیقی به تحصیل پرداخته و تحت تاثیر مسائل اجتماعی است، شخصیت اصلی داستان خود را جوانی به نام آرتور برتن معرفی می کند که یک انگلیسی مقیم در ایتالیاست و پس از مرگ مادرش توسط یک پدر روحانی به نام پدر مونتالی تعلیم و تربیت شده است؛ رابطه او با پدر روحانی بسیار خوب است و پند ها و نکته های گوشزد پدر به راحتی بر جانش می نشینند و بر او تاثیرگذارند. وقایع کتاب در زمان اشغال ایتالیا توسط اتریش رخ می دهد و آرتور که اکنون دانشجویی است، به عضویت در سازمان مخفی ایتالیای جوان درآمده که تشکیلات کوچک و انقلابی بود و در سال ۱۸۳۱ تأسیس شد و هدفش این بود که ایتالیا را از سلطه بیگانگان رهایی دهد و ایتالیای متحدی برای حکومت جمهوری به وجود آورد چرا که ایتالیا در اثر شکست ناپلئون به هشت کشور مجزا تقسیم شده بود. آرتور عضویتش را از دید پدر مخفی نگه می دارد که با مخالفت او مواجه نشود؛ ولی پس از ترفیع پدر و انتقال او، پدر روحانی کلیسا جایگزین می شود و آرتور در یکی از اعتراف هایش نزد روحانی جدید که جاسوس است، اطلاعات سازمان ایتالیای جوان و تعدادی از اعضای آن را که پلیس به شدت به دنبال آن هاست، فاش می کند واین باعث دستگیری خود و اعضا می شود. بعد از آزادی او، برخورد افرادی که در سازمان هستند با او باعث می شود که سازمان را ترک کند زیرا آن ها آرتور را مقصر اصلی لو رفتن اطلاعات میدانستند، آرتور پس از آن، با صحنه سازی، مرگی ساختگی برای خود رقم می زند و زندگی خود را چند سال به تنهایی می گذراند.برای خرید کتاب خرمگس اثراتل لیلیان وینیچ اینجا کلیک نموده و برای دانلود به ادامه مراجعه نمایید.


آرتور که تنهایی و عزلت چهره او را تغییر داده و نحیف لاغر شده پس از گذشت سیزده سال باز می گردد و با نام عاریه خرمگس، بخاطر استعدادش در نوشتن مطالب ممنوعه، باری دیگر به عضویت در سازمان ایتالیای جوان درمی آید. و این ها تنها قسمتی از داستان است و بخش اصلی ماجرای او در این قسمت رقم میخورد. در این بین نویسنده ماجرای عشق آرتور به یکی از اعضای سازمان را هم دنبال می کند که باعث می شود سرگذشت و ماجرای کتاب جذاب و شورانگیز شود و کسالت آور نباشد.
اگر علاقه مند به کتاب های سیاسی هستید و یا از تم های انقلابی گری لذت می برید، این کتاب می تواند جای خوبی در بین کتاب هایتان پیدا کند، اگر چه خرمگس کتابی است که مورد پسند بسیاری از سلیقه های مختلف دیگر نیز قرار گرفته است.
بریده هایی از کتاب:
اگر در جهان راهی یافت می شد که آب رفته را به جوی بازگرداند، ارزش داشت که به خطاهای گذشته خود بیندیشیم.
ولی به راستی گذشته را باید از آن گذشتگان دانست؛ گذشته از آن گذشتگان است و آینده از آن توست. مادام که از آن توست نگهش دار و افکارت را نه روی آزاری که در گذشته رسانده‌ای، بلکه روی کمکی که اکنون می‌توانی انجام دهی متمرکز کن.
فایده پیمانها چیست، این پیمانها نیستند که در میان مردم بستگی ایجاد می‌کنند. اگر انسان احساسی خاص نسبت به چیزی داشته باشد، این احساس او را بدان وابسته می‌سازد؛ ولی اگر چنان احساسی در او نباشد هیچ عاملی قادر به ایجاد چنان وابستگی‌ای نخواهد بود.

 

دانلود کتاب خرمگس اثراتل لیلیان وینیچ