دانلود کتاب جهان هولوگرافیک اثر مايكل تالبوت‌

جهان هولوگرافیک مایکل تالبوت فلسفه مایکل تالبوت نویسنده ی آمریکایی در سال ۱۹۵۳ چشم به جهان گشود،او از دوران نوجوانی شروع به نویسندگی کرد و اولین رمانش درباره ی زندگی خون آشام ها بود و نام کتابش وابستگی ظریف بود و با اینکه کتابش دوباره چاپ نشد اما جزو اولین و کتاب های خواندنی کلاسیک در موضوع خودش است.

او دو رمان دیگه تو ژانر وحشت نوشته با نام های شبانه ها و باتلاق. او در کتاب هایش بدنبال پیدا کردن شباهت های انسان و اسطوره ها و راز های باستان و فیزیک کوانتوم بود،به همین ترتیب کتاب جهان هولوگرافیک را بر اساس نظریه های دو دانشمند با نام های پریرام و بوهم که پریرام روانشناسی است که معتقد است مغز ما یک هولو گرام است که تصاویر سه بعدی میسازد و بوهم هم فیزیکدانیست که حقیقت بخشیش فرای ذهنیت ماست را نوشت. جهان هولوگرافیک توانایی های فرا طبیعی ذهن و مغز و اسرار آن ها را بیان میکند.

انیشتین ثابت کرد که هیچ ارتباطی با سرعت بیشتر از سرعت نور ممکن نیست ولی اسپکت فیزیکدان ثابت کرد که ذرات اتمی مانند الکترون تحت شرایط خاص میتوانند با فاصله از هم بازهم با هم میتوانند ارتباط برقرار کنند.

بعد از این مطلب بود که بوهم نظریه جهان یک هولوگرام است را مطرح کرد. هولوگرام تصویر سه بعدی ای است که توسط نور بوجود می آید.

بوهم اعتقاد داشت که در چنین جهانی زمان و فضا در واقعیت بصورت بنیادی وجود ندارد و زمان و مکان با یکدیگر ادغام میشوند.

بخشی از کتاب آنچه آموختیم این بود که همه جزئی از یک کل واحد و عظیم جهانی هستیم، اگر خیال می‌کنیم که می‌توانیم شخص دیگری یا موجود زنده‌ی دیگری را بدون اینکه به خود صدمه وارد آوریم آزار دهیم، کاملا در اشتباهیم.

به جنگل، گل یا پرنده نگاه می‌کنم و می‌گویم: «این منم، این جزئی از من است.» ما به همه چیز متصلیم و اگر بکوشیم عشق و محبت خود را نثار آن وصلت کنیم؛ آدم‌های خوشبختی خواهیم بود. دانلود کتاب جهان هولوگرافیک اثر مايكل تالبوت‌

 

دانلود کتاب جهان هولوگرافیک اثر مايكل تالبوت‌