دانلود کتاب سلوک الملوک اثر فضل الله بن روزبهان خنجی

 این کتاب مشتمل بر یک دوره حقوق عمومی اسلام است که آرا و نظریات پیشروان دو مکتب از وسیعترین و مهمترین مکتبهای فقهی (حنی و شافعی) را در مباحثی که مطابق تقسیمات معمول امروز در محدوده حقوق اساسی و اداری و مالی و جزائی جای میگرد بیان می کند. و همچین رابطه حکومت اسلامی را با کشورهای غیر مسلمان چه در حال صلح و چه در صورت جنگ مشخص می سازد.مول ان فضل الله بن روزبهان خنجی اصفهانی است که در زمان خود به خواجه ملا یا خواجه مولانا مشتهر بوده و در شعر تخلص امین داشته است.

کتاب سلوک الملوک که در سال هزار و سیصد و شصت و دو چاپ شده می باشد.این اثر توسط فضل الله بن روزبهان خنجی نوشته شده است.که انتشارات آن خوارزمی می باشد.و با ترجمه محمدعلی موحد انجام گرفته است.و با جلد گالینگور منتشر شده است. به نظر رسیده است که فضل الله در بیستم ذى الحجه نهصد و نوزده قمری مقدمه اثر را شروع نموده و در انتها ربیع الاول نهصد و بیست قمری آن را به آخر رسانیده است.به معنی یکصد روز همه ی صرف گردآوردن اثر شده است و انصافاً انجام اینگونه کارى در آن زمان کوتاه گواهى حضور اندیشه و آمادگى فکر و تسلط و احاطه مولف بر مسائل فقهى مى‏باشد. سلوک الملوک نوشته ای است به زبان فارسى از فضل ‏الله بن روزبهان خنجى اصفهانى یکی از فقیهان و متکلم و تاریخدان اهل سنت که در زمانه ی خود به خواجه ملا و خواجه مولانا معروف شده بود.

 

برای خرید کتاب سلوک الملوک اثر فضل الله بن روزبهان خنجی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

دانلود کتاب سلوک الملوک