دانلود کتاب از حال بد به حال خوب اثر دیوید برنز

 

کتاب از حال بد به حال خوب اثر دیوید برنز.کتاب به موضوعاتی مانند افسرگی،عزت نفس،اعتماد به نفس،ترس،اضطراب،فوبیا میپردازد.

و درباره روش انقلابی که به دارو نیاز ندارد و شناخت درمانی یاCBT نامیده میشود صحبت میکند.و از این روش CBT یا درمان شناختی رفتاری برای درمان این اختلالها استفاده میکند و قسمتی از کتاب داروهای افسردگی را بررسی میکند.

کتاب برای افراد عادی هم قابل فهم است و فقط بخش انتهایی برای درمانگران است.و کتاب به گونه ای نوشته شده که حتما نباید به ترتیب خوانده شود.نویسنده کتاب دیوید برنز مثل سایر اساتید شناخت درمانی اعتقاد دارد که همه مشکلات ما ناشی از افکار ماست.که این افکار به راحتی به مغز راه پیدا میکنند و عنان حس ها و رفتار ما را به دست میگیرند.

واژه شناخت معنی درک کردن میدهد.شناخت درمانی مبتنی بر این نظریه است که اتفاقاتی که اطراف به وقوع میپیوندد نقشی در شکل پیدا کردن ناخودآگاه ما ندارد بلکه فکرهای درونی ما ناخودآگاه را تشکیل میدهد.وقتی که اندوهگین هستیم نسبت به اطراف خود دید بدی داریم و یا وقتی افسرده هستیم معتقد باشیم من همیشه ناموفق هستم.افکار منفی اکثر اوقات نادرست هستند اما منطقی جلوه میکنند و یقین پیدا میکنید .

که درست هستند و اوضاع همانقدری بد است که دیده میشود شناخت درمانی به ما کمک میکند تا از افکار منفی رها شویم و دید مثبت پیدا کنیم.فایده این روش نسبت به دارو درمانی است که تاثیر ماندگار تری دارد و به همان سرعت داروهای ضد افسردگی است.

قسمتی از متن کتاب(قطعا نمیشود همه ی احساسات را کنترل کنید چون استرس داشتن قبل از کارهای مهم مانند امتحان و سخنرانی طبیعی است و افراد کار آموزده و خبره هم دچار استرس میشوند اما مهم نحوه روبرویی با آن است و اگر آن را بپذیرید شرایط بهتر میشود و حتی گاهی اوقات به عملکرد بهتر ما کمک شایانی میکند).

خرید کتاب از حال بد به حال خوب اثر دیوید برنز نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان کتاب از حال بد به حال خوب  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

دانلود کتاب از حال بد به حال خوب