دانلود کتاب شترها باید بروند اثر سر ریدر بولارد و سر كلارمونت اسكراين

 این کتاب ترجمه ای است از دو متن مجزا: اولی یک فصل از کتاب خاطرات سر ریدر بولارد سفیر انگلیس در ایران طی سالهای جنگ جهانی دوم و دومی مقاله ای از سر کلارمونت اسکراین افسر سیاسی انگلیس در هندوستان و کنسول بعدی انگلیس در ایران.
علت انتخاب این دو متن برای انتشار در قالب یک کتاب وجه مشترک هر دو انهاست در توصیف احوالات رضا شاه در جریان برکناری از سلطنت و انگاه دوران تبعیدش به جزیزه موریس.
2)کتاب خاطرات ریدر بولارد که در سال 1961 تحت عنوان شترها باید بروند در لندن به چاپ رسیده شرح مفلی است از زندگینامه و مشاغل گوناگون سیاسی او.که چون تنها فصل مربوط به دوران سفارتش در ایران می توانست برای هموزنان جالب و قابل استفاده باشد.فقط همین ترجمه شده و بقیه مطالب به فرصتهای دیگری موکول گردید.
3)در مورد کلارمونت اسکراین در قسمت دوم این کتاب توضیح داده خواهد شد و در اینجا تنها به ارائه مشخصات مقاله او که ترجمه اش خواهد امد اکتفا میشود.
هر دو متن به دلیل انکه توسط دست اندرکاران اصلی قضیه نوشته شده از اصالت کافی برخوردار است و در حکم اسناد دست اول بحساب می اید. اولی به دلایل انکه ریدر بولارد نقش افرین اصلی ماجرای منتهی به استعفا و اخراج رضا شاه بوده است. و دمی هم به این خاطر که کلارمونت اسکراین ماموریت تبعید رضا شاه از بندر بمبئی به جزیره موریس را به عهده داشته است.

برای خرید کتاب شترها باید بروند نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

 

دانلود کتاب شترها باید بروند