پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

در باب حکمت زندگی

موجود
150,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب فلسفه
کتاب در باب حکمت زندگی اثر آرتور شوپنهاور
توضیحات

 کتاب در باب حکمت زندگی اثر آرتور شوپنهاور

شوپنهاور با فلسفه ای که به تاریک معروف است شناخته شده است وی اعتقاد دارد در دنیا همیشه بدی بر خوبی غلبه کرده است و بشر تاکنون موفق نشده بر اخلاق حیوانی خودش غلبه کند و هر چیزی که در تاریخ وجود داشته است شامل نبردهای طولانی،تاریکی،فساد است.

و به همین شیوه تا آخر ادامه پیدا میکند.شوپنهاور در این کتاب فلسفه ای را بیان میکند که بشر به سوی سعادت هدایت میکند ولی نه سعادتی که انسان با آن آشناست بلکه سعادت را به نحو دیگری توضیح میدهد.

شوپنهاور در این کتاب مطالب مهمی درباره زندگی و رابطه ما با دیگران و خودمان بیان میکند و در بین صحبت هایش از سخنان فیلسوف های مختلف استفاده میکند تا این مطالب را بهتر جا بیندازد اگرچه شوپنهاور بین بزرگ ترین فیلسوفها قرار دارد اما کتاب هایش را ساده مینویسد که اگر کتاب هایش را با کتاب های فلسفی مختلف مقایسه کنیم متوجه میشویم با کتاب های شوپنهاور راحت تر برقراری ارتباط آسانتر است و این مسئله درک کتابهای شوپنهاور را آسانتر کرده است.

کتاب شامل ۶ قسمت است:۱.تقسیم کردن موضوعات.۲.چیزی که هستیم.۳‌چیزهایی که داریم.۴.چیزی که نشان میدهیم.۵.روش راهنمای عمل.۶.تفاوت بین افراد در سنین مختلف.شوپنهاور سرنوشت انسان را در قسمت های چیزی که هستیم،داریم،و نشان میدهیم توضیح میدهد.و در ادامه میگوید که تعریفی که تا به حال از سعادت میدانستیم درست نبوده است.

از نگاه شوپنهاور سعادت در قسمت اول تعریف میشود و ذات ما در ذهنمان نفوذ کرده است و بقیه عوامل بیرونی هستند که اثری که روی ما میگذارد به واکنش ذهن ما وابسته است به این علت که جهان اطرافمان را به گونه ای میبینیم که خودمان میخواهیم.بنابراین فرقی نمیکند شرایط بیرون جامعه چگونه باشد علت همه بدبختی ها و خوشبختی های ما به فکرمان بستگی دارد.

و به همین علت فردی که وجودش پر باشد از جهان بیرون توقعی ندارد‌.چیزهایی که در جهان وجود دارد به دو شکل است:۱ شکل عینی که همان واقعیت است.۲شکل ذهنی که چیزهایی است که خودمان در ذهنمان تصور میکنیم و سعادت هم طبق داشته های ذهنی خودمان معنی میشود.

به عبارت دیگر با ذهن خود میتوانیم به سعادت برسیم و نباید به اتفاق های جهان بیرون وابسته باشیم که امکان دارد واقعی نباشند.خوشبخت بودن باید در عمق ذهن ما وجود داشته باشد جایی که هیچ کس دستش به آن نمیرسد و هیچ چیز نمیتواند روی آن تاثیر بگذارد.اما اگر سعادت به عوامل جهان بیرونی وابسته باشد در هر زمانی ممکن است از بین برود.

 

معرفی کتاب فلسفه ای برای زندگی اثر ویلیام اروین

دانلود کتاب هزار پیشه اثر چارلزبوکفسکی

دانلود کتاب حاجی آقا اثر صادق هدایت

معرفی کتاب همزاد اثر فئودور داستایوسکی

دانلود کتاب چنین گفت زرتشت اثر فریدریش نیچه

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.