پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

تبتی مردگان

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب فلسفه

کتاب تبتی مردگان ترجمه مهران کندری
توضیحات

کتاب تبتی مردگان ترجمه مهران کندری

 

کتاب تبتی مردگان که انتشارات آن م‍ی‍ت‍را می باشد.و با جلد شومیز منتشر شده است.که در سال هزار و سیصد و هفتاد و شش چاپ و توسط مهران کندری ترجمه بسیار عالی شده است.

که در اصل نام ترجمه شده بفارسی این چنین است ورنه نام درست کتاب رهایی در وضعیت برزخی از راه گوش کردن می باشد. که در حقیقت مشهورترین اثر در زمینه ادبیات قدیم بودایی است البته بودایی تبتی که مولفش پادما سامباوا  است که متعلق به فرن 8 میباشد.

کتاب تبتی مردگان یک مسیریاب برای مردگان میباشد هنگامی که در شرایط زندگی و مرگ بسر میبرند.شخص مولف نخستین شخصی است  که بودیسم را برای تب ارمغان اورد.زمانی که فردی در شرایط مرگ قرار داشت ایشان را برای راهنمایی با صدای رسا بر پیکر شخص مرده میخواندن تا فرد مرده به این علوم اطلاع یابد.و از گردونه متوالی مرگ و زندگی نجات یابد.

 بوداییان تبت معتقدند که تفکیک دانش از جسم در زمان در زمان مرگ 4 روز زمان میبرد.اما یک عارف بودایی که تفکیک کننده اگاهی را دریافته. توانایی مدد به این فرایند را داشته.یعنی شخص مدکور بر حصیری در کنار شخص نشسته و اگاهی را از بدن او خارج می کند.ایشان بسان کاهن راهنمای افراد مرده در دنیای اخرت هستند.ایشان اواز می خواند و ذکر می گوید و برای اینکه سیاح شعور است به دنیای دیگر با او هم مسیر میشود.و به حالت خواب و بیدار یعنی خلسه میرود. و در بین بخار و نور شمع و سرود به تلقین اموزش هایی پرداخته که اگاهی را در برابر با دنیای مرگ مدد میکند.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.