در این مطلب به این مهم می پردازیم که خریدار کتاب چگونه کتاب دست دوم را قیمت گذاری می کند.و خریدار عادلانه کتاب چگونه است؟

امید آنکه پیرامون خریدار کتاب دست دوم تمامی سوالهای شما را در این چند خط پاسخ دهم.

نخست بسیاری از شما هنگامی در اینترنت بدنبال خریدار کتاب می گردید که یا قصد جابجایی از محلی که در آن کتابخانه وجود دارد را دارید.

مثلا مهاجرت یا سفر به یک شهر دیگر و حتی از خانه ای به خانه دیگز و آنگاه شرایط جابجایی یا فضای نگهداری را در مکان بعدی نداشته و ناگزیر قصد فروش کتابهاتان را می کنید.

یا موردی دیگر انکه مدتهاسا کتاب یا کتابخانه شخصی را نگه داری می کنید اما بدلایل بسیاری فرصت مطالعه و یا بازخوانی نداشته و بدتر آنکه کتابها را در انباری خود در کارتن نگه داری می کنید و حال تصور می کنید بهتز آنکه این کتب به چرخه کتابخوانی باز گردد.که بسیار فکر درست و پسندیده ایست.

دست دیگر هم بخاطر شرایط مالی ناگزیرند که این مسئله بسیاری دردناک است.اما در هر صورت واگذاری هر کالایی به غیر در نگاه اول دلنشین نبوده و حس خوبی را بدنبال ندارد.این نه تنها راجع به کتاب راجع به دیگر کالاهای ارزشی که شخص با علاقه اقدام به خریدش نموده.

حالا شما هستید و یک کتابخانه شخصی و اگهی هایی که تحت نام خریدار کتاب دست دوم در روزنامه ها و یا سایتهای اینترنتی و حتی در و دیوارها و نیازمندیهای محلی فریاد می زنند که ما کتاب می خریم.

و شعار بسیاری خریدار عادلانه کتاب و اینجاست که باید مکثی کرد؟

 

خریدار عادلانه؟ من که خودم یک فروشنده هستم هرگز در خودم عدالتی ندیدم چرا که در زمانی زندگی می کنیم که شرایط بد اقتصادی گلوی همه مارا فشار میدهد.در این زمان کلمه عدالت و انصاف برایم قدری بیگانه شده است.ایا براستی خریدار عادل نیز هست؟ من مدتی است که شک دارم البته می توانم در یک تعریفی این واژه را بگنجانم مثلا خریدار متعادل یعنی سعی در تعادلی داشته باشد که فروشنده کمتر ضرر کند.چرا که همواره فروشنده مصرفی متضرر است.یعنی شخصی که کالای شخصی دارد و به غیر مصرف کننده یا اصطاحا دلال یا محترمانه تر واسطه یا کسبه آن صنف کالایی را میفروشد ضرر می کند.و این تلقین اپیدمی شده که حتی اگر قیمت بالایی نیز توسط شخص مصرف کننده خریداری شود.باز از فروشش خرسند نخواهد بود.

حال من در زمینه کتاب که احساس می کنم قدری صاحب نظرم توصیحم را کامل تر می کنم.مدتی پیش در روزنامه ای خواندم کتابخر که مترادف خریدار کتاب بود . اما حالم بد شد از این اصطلاح و طی تماس تلفنی با نویسنده مطلب در روزنامه مندرج.اگاه شدم طی چند تماس که این روزنامه نگار عزیز با خریدار کتاب داشته و طی بررسی اگهی های ایشان با این اصطلاح روبرو شده.

 کتاب دست دو

وقتی خودم با این اگاهی ها روبرو شدم.جا خوردم زیرا در شان یک کتابفروش چنین اصطلاحی را نمی دانستم.با چند نفری از این شماره ها تماس گرفتم و دست آخر اگاه شدم که ایشان خریدار کاغذ باطله هستن و مابقی نیز سمسارهای عزیز هستن. دلم میخواست قدرتی داشتم گوش انهارا بگیرم.اخر مگه من کتابفروش میروم در منزل یا انبارهای مردم میز تحریر و تخت و کمد و لوستر و تلویزون بخرم؟که ایشان کارشان کتابخری شده؟

یا آن عزیزان که کار کاغذ باطله نوش جانشان کتاب باطله بخرن.کاغذ و مقوا اما خرید کتاب خطی یا کتاب نفیس یا خریدار نشریات ادواری که تخصص و سواد و شناخت می خواهد مگر کاری ساده ایست؟

چرا اهمیت این موضوع را کسی متوجه نمیشود که کسی که بهر دلیل کتابهایش را میفروشد ناچار است...و این ناچاری خودش بدترین درد است.حال شخصی وارد منزل او شده که ذره ای نسبت به ارزش معنوی این گنجینه نداشته.بدون انکه کتابی خوانده باشد .یا راجع به آن نشریه یا آن مجموعه کتاب دانشی داشته با چشم یک خریدار نامتعادل با شعار عادلانه وارد شده و روح آن صاحب گنجینه را تیکه و پاره می نماید.

حال قدری شما نیز هنگام واگذاری مقصر هستید.اگر کتاب دارید که بهر دلیلی برای فروش اقدلم می کنید طی تماس با شخص خریدار باید متوجه شوید که چند مرده حلاج.یعنی طی تماس تلفنی اگر کتاب خطی دارید باید همان چندد کلام اول متوجه شوید طرف فرق چاپ سنگی را با نسخه دست نویس می شناسد؟اصلا کتاب نفیس تعریفش چیست؟اگر کتاب عتیقه یا نایاب یا کلکسیونری دارید آن عزیز راجع به این قبیل کتب اطلاعاتی دارد؟

 

خرید کتاب دست دوم

 

حال شما با شخص خریدار تماس گرفته و کتابهای خود را به ایشان جهت فروش معرفی می کنید.باید بدانید که در بازار کتاب دست دوم کتب غیر درسی و غیر دانشگاهی خرید و فروش میشود و تنها تعداد اندکی خریدار کتاب دست دوم هستند که بقدری نازل میخرند که فرقی با فروش به بازیافت نداشته.حال نخست کمکی که به این دسته عزیزان میتوانم اینکه در سایتهای بدون واسطه چون دیوار و شیپور اگهی نموده و در یک اگهی کلی کتابهارا برای فروش عرضه نمایید اگر در این دو سایت ذکر شده مشتری مصرفی پیدا نشد.زحمت تماس با خریداران اگهی دهنده را ننمایید.چون میخوان کلش بیان بگن مثلا صدهزارتومن خوب به خریدار کاغذ باطله بدید که بهتر؟حداقل میدانید کدام مرکز رسشمی خریدار بازیافت کاغد امده.اما باز تکرار می کنم نخست در سایتهای نامبرده اگهی کنید

و اگر کتابهای غیر دانشگاهی و غیر درسی دارید با توجه به توضیحاتی که دادم و سنجش اطلاعات شخص خریدار دعوت از بازدید کتابهای شخصی شما در محل نموده و به هیچ وجه خودتان را و کتابهیتان را بردن درب محل شخص پایین نیاورید.خریدار وظیفه ش حضور در محل شماست و قیمت گزاری رایگان کمترین خدمات اوست.

بنابراین اگر کتاب داشتید و خریداری در محل امد و سر قیمت به مشگل خوردید مقصر اصلی شمایید.چ.ن قبل از هماهنگی سر حضور شخص در محل.چقدر خوبه یک دقیقه وقت بگزارید متوجه شوید اصلا کتاب می شناسد.نسبت به کتاب اگاهی دارد؟

اگر کتابفروش باشد باید ادرس مشخصی داشته باشد.تلفن ثابت و مشخصات دقیق.هر شخصی را به منزل خود راه ندهید.هرجا که اگهی شده منصف.عادلانه.بالاترین حول نشوید

یاد ماجرایی افتادم

هندوانه درب منزلمان کبلیویی 5 هزار تومان بود.در جاده کیلیویی 3هزار تومتان دیدم.وایسادم 15 کیلو خریدم و عجیب اینکه ترازوش سنگ و وزنه داغون بود.شد 45 هزار تومان.امدم منزل با ترازو خودم کشیدم 8 کیلو بود. که اگر در محل خودم میخریدم میشد 8 کیلو 40 تومن نه 45 تومن حالا من کی میشد برم جاده جاجرود کی برم قبول میکرد.اصلا ارزشش داشت؟

اینها نکاتی است که هنگام واگذاری هر کالایی باید بدانیم.اگر تلویزیون دارید به شخص تخصص تلویزیون بفروشید نه کسی که سمسار....اگه لوستر دارید اول به لوستر فروش بگوید.......

همه این مطالب را گفتم که به اینجا برسم.نه اینکه کارا کتاب عادلانه میخرد.یا ما تافته جدا بافته ایم .هرگز ما نیز یک سایت بزرگ هستیم با دانش اندک.ولی سعی در این داریم با اگاهی نسبت به پارامتری درست قیممت گزاری و شناخت قیمت واقعی کتاب و کارشناسی رایگان در محل و مشاوره حداقل کمکی در شناخت نسبت به فروش کتابهایتان نموده.که شاید از فروشش پشیمان شده.

ما طی مدتی که در زمینه کتاب داشته به یک تخصص در زمینه کارشناسی کتاب رسیده ایم و سعی می کنیم شمارا نسبت به ارزش کتابهایتان مطلع سازیم.

 

 

 

شما از طریق گوگل به این صفحه تحت عنوان خریدار کتاب یا خریدار کتاب در محل و یا خریدار کتاب در تهران و کرج هدایت شده اید.باری ما فعالیتمان در این سایت خرید و فروش کتاب دست دوم است و در زمینه خرید کتاب دست دوم سالهاست که تخصصی با مشاورین مجرب در خدمت دوستانی هستیم که کتاب و کتابخانه های غیر درسی برای فروش دارند.اینکه عرض کردم غیر درسی بدلیل این است که در بازار کتاب های دست دوم عموما رمان و تاریخ و ادبیات و از این دست خرید و فروش میشود . و ما و همکاران ما خریدار کتاب درسی متاسفانه نیستن.از اینرو میتوانید با شماره های که در همین سایت تحت نام مشاور درج شده است تماس بگیرید و قبل از فروش راجع به روشهای قیمت گزاری اطلاعات لازم را کسب نمایید و توصیه می کنم این چند خطم اگر تمایل دارید مطالعه نمایید.راجع به خریدار کتاب و راههای فروش کتاب دست دوم صحبت خواهیم نمود .اینکه چگونه میتوانید کتاب های دست دوم خود را بفروشید.اگر شما با سرچ کلمه خریدار کتاب به این مطلب هدایت شده اید .حتما تا انتها این مطلب را مطالعه نمایید..

حتما در آگهی های بسیاری با این عنوان روبرو شده اید که خریدار کتاب شما یا خریدار کتاب در محل و شما با دیدن این اگهی اگر کتاب یا کتابخانه ای داشته باشید با شماره های مندرج در آگهی تماس میگیرید.اما کاش قبل از تماس راجع به روش قیمت گزاری مطلع شوید. اصلا خریدار کتاب شما واقعا چه کسی است یک بررسی اجمالی نمایید چون هر گردی گردو نیست و هر خریدار کتابی, خریدار هر کتابی نیست.چندی پیش در یک انجمن ادبی  مجازی دیدم که شخصی از فروختن کتابهایش به شخص کتابفروشی بسیار ناراحت بود و شخص خریدار را دزد خطاب کرده بود.خیلی دوست داشتم آن شخص را ببینم و از او چند پرسش کنم.که ایا آن کتابفروش کتابهای شمارا واقعا دزدیده؟ اصلا منظور از دزدی چه بوده است؟ منظورش ارزان فروختن کتابها بوده؟مگر نه اینکه شخص خریدار کتاب در محل کتابهای شما آمده؟ ایا امده در منزلتان شمارا با تفنگ تهدید کرده که باید بفروشید؟ یا نه شما منزل نبودید یواشکی آمده؟

هدف بنده به هیچ وجه حمایت از شخص خاصی نیست. .اما سعی دارم قبل از فروش کتابهایتان قدری آگاه شوید و عجله نکنید

 خریدار کتاب

 

 

 همانطور که در بالا عرض کردم خریدار درب منزل شما یا در محل نگهداری کتابهای شما حضور خواهد یافت و اگر به اصلاح این دوستان مفت خواستن نفروشید.چه اصراری است کتابهایتان را ارزان بفروشید.اصلا چه اجباریست کتابهایتان را بفروشید.اگر شخص خریدار درب منزل شما آمد و کتابهایتان را قیمت خوبی نداد و توافق نکردید نفروشید. ما در این چند سعی کردیم راجع به بازار دست دوم کتاب و همینطور روش خریدار کتاب در محل توضیح مختصر بنویسم اما باز تکرار می کنیم بهتر است برای مشاوره دقیق با شماره های مندرج تماس بگیرید

خریدار کتاب دست دوم در منزل

حال اگر کتابخانه و کتابهایی دارید چه نو و چه دست دوم اصل مطلب اینجاست که با توجه به کتابهایتان خریدار مربوط را پیدا کنید مثلا اگر کتابهای شما درسی است به دنبال خریدار کتاب درسی بگردید.اگر کتابهایتان پزشکی است بدنبال خریدار کتاب پزشکی بگردید نه اینکه با مراکز یا کتابفروشی تماس بگیرید که خریدار کتاب غیر درسی است.حال اگر شما کتاب هایی درسی و دانشگاهی تا علمی و آموزشی و پزشکی و زبان دارید تنها راه فروشش رفتن به میدان انقلاب پاساژ کتاب یا تماس با بساطی های روبروی انقلاب است

و اگر کتاب خطی مثلا دارید باید خریدار کتاب خطی را پیدا کنید اگر کسی کتاب نفیس دارد باید خریدار کتاب نفیس را پیدا کند چون واقعا اینها بهم ربط ندارند.مثلا شما قلبتان درد می کند ایا به دکتر کلیه مراجعه می کنید؟درست است دکتر کلیه راجع به قلب نیز بهتر از ما میداند اما برای این مورد صرفا باید به پزشک متخصص رفت

ومشکل ازاینجا شکل میگیرد که دوستان فکر می کنند خریدار کتاب یک نفر است که همه نوع کتاب را میشناسد اگر شما به تعداد عناوین کتاب چاپ شده  در ایران شناخت پبدا کنید متوجه خواهید شد چطور میلیونها عنوان کتاب رایک کتابفروش بشناسد؟ و قیمتش را بداند؟

غیر ممکن است

و برمخی توقع دارند که شخص کتابخانه هزار جلدی را با یک توکه پا اومدن کارشناسی کند و به شما قیمت پیشنهاد دهد این میسر است و اگر کسی با این خواسته شما موافقت کند بدانید خودتان پدلیل مشگلات بعدش هستید

اگر ما بعنوان اولین و بزرگترین سایا مشاور و کارشناس کتاب هستیم و خریدارن کتاب را معرفی می کنیم چون یکنفر نیستیم چطور از یک بساطی که در منزلتان امده  انتظار دارید کاملا خریدی امن و کارشناسی شده باشد

پس جوابتان داده شد اگر کارا کتاب کتاب خطی میخرد مجزا شخصی کارشناس بعنوان خریدار کتاب خطی دارد همیمنطور کتاب نفیس و وقتی کارشناس کتاب درسی نداریم.نمیخریم حال شما بگوید من کتابخانه ای دارم کلی از انواع کتاب درسی تاریخ و غیره خوب معلوم است بنده کتابی که بدردم میخورد را میخرم و مابقی که شاید برای متخصصش ارزشمند و قیمتی باشد کیلویی  میخرم

بنابراین اگر میخواهید فردا نگویید که کتاب ما را مفت خریدن یا فلانی دزد بود راجع به قیمت کتاب ها و خریداران کتاب اطلاع کسب نمایید.اصلا خود مرکز ما با مشاوره رایگان در خدمت شماست.همه روز از ده صبح تا ده شب در خدمت شماییم مشاوره بگیرید حتی قیمت بپرسید اما خواهش میکنتم وقتی کتابی را فروختید دیگر فروختید چون چه ارزان و چه گران شما عاقل هستید