دانلود کتاب ایران و جهان از مغول تا قاجاریه اثر عبدالحسین نوایی

 از دیرباز سرزمین ایران گذرگاه ملل شرق و غرب باستان بوده و میان آنها نقش میانجی را ایفا می کرده است.

از اینروی در تعاطی تمدنهای کهنسال دیرین.اسلوبی سازنده داشته و در تعالی آن بی تاثیر نبوده است.
بی شک یافتن پیوندهایی که بر اثر این برخوردها حادث شده در ایضاح زوایای تاریک تاریخ ایران تاثیری شگرف دارد.
سفرنامه جهانگردانی که از روزگار مغول تا اواخر عهد ناصری به ایران امده اند و دیدنیها و شنیدنیهای خود را در خلال سفرنامه های خویش مندرج ساخته اند.

یکی از مفاتیح معضل گشایی است که مورخ کنجکاو خرده نگار را در پژوهش خود بسی یاری می دهد.نهایت انکه در میان دها سفرنامه کم و بیش بها یافتن مضامینی که با حقیقت سازگار باشد کار اسانی نیست و در حد همگان نتواند بود.
مورخی نکته یاب و پر حوصله که بر زوایای تاریخ ایران احاظه داشته باشد باید تا یادداشتهای پراکنده را از میان ترهات واباطیل برگزیده و ارائه دهد.

به جرات می توان گفت که در این زمینه تاکنون کار بسیاری انجام نگرفته است و هنوز باب بحث و تحقیق گشاده است.

دانشمند گرامی اثای دکتر عبدلحسین نوایی که سالهاست در کار تحقیق تاریخ ایران عمر گرانمایه را صرف کرده اند. خوشبختانه در شمار مورخان انگشت شماری است که به این کار مبادرت ورزیده و اینک نخستین مجلد از روابط ایران و جهان را که مشتمل بر دوره های چنگیز تا نادر می شود .با وسواس و دقت موشکافی هرچه تمامتر تهیه نمودند. و در اینده این تالیف که از اغاز سلسله قاجاریه تا اواسط دوره ناصرالدین شاه را در برمی گیرد چاپ و منتشر میگردد

خرید کتاب ایران و جهان : از مغول تا قاجاریه نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید . و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب ایران و جهان : از مغول تا قاجاریه