دانلود کتاب دادگاه تفتیش عقاید : انکیزاسیون اثر م.و.فرآل

 

 از زمان ظهور حضرت مسیح تا سال 313 میلادی که قسطنطین کبیر امپراتور روم آزادی دین مسیح را اعلام کرد و متعاقبا این دین کیش رسمی دولت روم شناخته شد.مسیحیان سخت در فشار بودند و به جرم گرایش به مسیحیت از سوی مخالفان و ماموران دولت روم بیداد و شکنجه فراوان می دیدند.گرفتار زندان هایی می شدند که دیگر زنده از انها بیرون نمی امدند یا به جنگ شیران و پلنگان و سایر حیوانات خونخوار می افتادند و پیکرشان پاره پاره می شد.
خلاصه مدت سه قرن انواع آزارها را متحمل شدند ولی نه تنها دست از دین خود برنداشتند بلکه روز به روز در ایمان خود راسختر گردیدند و رشته اتحاد را در میان همکیشان خود استوارتر ساختند و با گرمی بیشتری به انتشار ایین مسیح پرداختند.
چرا؟ زیرا دریافته بودند که دین بهترین وسیله نزدیکی ادمی به خداوند و استوارترین پناهگاه او در برابر نا ملایمات است. شعله مقدسی است که مشعل امید و اشتیاق را در قلب مومن فروزان نگاه می دارد.
نیرویی است که نوع بشر را در این جهان اطمینان خاطر می بخشد و نوید می دهد که مصائب این سرای فانی را با نغمات سرای باقی جبران خواهد کرد.
اما همچنان مسیحیان که طی قرون اولیه میلادی در برابر انهمه زجر و شکنجه پایداری کردند و ایمان خود را از دست ندادند در دوره انکیزاسیون وقتی که کشیشان یعنی همان کسانی که می بایست طبق تعلیمات مسیح برای مردم سرمشق مهربانی و نوع دوستی و برادری باشند به عنوان تفتیش عقاید بیرحمانه ترین جنایات را مرتکب می شوند و به نام دین از هیچ گونه ادمکشی و ادم سوزی دریغ نمی وزرند.مردم رفته رفته از دین بیزار شدند و این بیزاری زمینه را برای نشر افکار ضد مذهبی اماده ساخت و مادیگری و بیدینی را در میان غریبان رواج داد.
در سراسر قرون وسطی مکتباسکولاستیک در اروپا تسلط داشت که در حقیقت سدی نفوذناپذیر در راه پیشرفت علم و دانش به شمار می رفت زیرا به موجب اصول مکتب اسکولاستیک هیچ دانشمندی حق نداشت نظری اظهار کند که گوچکترین مغایرتی با مندرجات کتاب مقدس داشته باشد.

 

برای خرید کتاب دادگاه تفتیش عقاید : انکیزاسیون اثر م.و.فرآل نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

  کتاب دادگاه تفتیش عقاید

 

 

دانلود کتاب دادگاه تفتیش عقاید