دانلود کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت اثر کنستانتین ویرژیل گئورگیو ترجمه ذبیح الله منصوری

 از سال 1326 خورشیدی تا این موقع چهار تحقیق از چهار نویسنده بزرگ خارجی راجع به قرآن و حضرت ختمی مرتبت (ص) بترجمه این بنده ذبیح الله منصوری در مجله خواندنیها چاپ تهران منتشر گردید .
که چهارمین آنها کتاب کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت است ولی فقط این تحقیق اینک بشکل کتاب منتشر می شود و در دسترس خوانندگان قرار میگیرد و باید تصدیق کرد که از سه تحقیق دیگر بهتر می باشد.

در ترجمه این کتاب رعایت امانت شده و مترجم چیزی را از قلم نینداخته جز اینکه چند صفحه از آغاز کتاب ضمن فصول بعد مذکور افتاده و علتش این بوده که کتاب این دانشمند رومانی راجع به پیغمبر با عظمت اسلام در آغاز در مجله خواندنیها بطبع رسید و هیئت تحریه مجله برای اینکه زودتر مطالب اصلی شروع شود صلاح دانست که کتاب از زندگی حضرت رسول آغاز گردد.
ولی مطالب آن چند صفحه که مربوط است به عبدالله پدر پیغمبر اسلام و عبدالمطلب جد او در فصول دیگر هست و مترجم بیمقدار کتاب نه فقط چیزی را از قلم نینداخته بلکه بمناسبت کلام چیزهایی را بعنوان توضیح مترجم برآن افزوده است.

 

برای خرید کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت  نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

 بحث راجع باهمیت کتاب ویرژیل گیورگیو دانشمند رومانی در خصوص شرح زندگی حضرت ختمی مرتب ص از مردی بی بضاعت چون من ساخته نیست. ولی بطوریکه نشار محترم این کتاب در مقدمه خود ذکر کرده اند می توانم بگویم که تا امروز راجع به شرح زندگی پیغمبر اسلام کتابی این چنین جامع و مستند بواقعیته های تاریخی در زبان فارسی منتشر شنده است.
و جا دارد که هر فارسی زبان میسلمان یک جلد این کتاب را در خانه دشاته باشد تا اینکه از تاریخ صدر اسلام و فداکاریهای مسلمیتن مطلع شود.

تحلیل های روان شناسی و جامعه شناسی نویسنده کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت در تواریخ اسلام بی سابقه است و هیچ یک از نویسندگان که شرح حال حضرت ختمی مرتب را نوشته اند اینطور وارد این مباحث نشده اند.

 

 

دانلود کتاب محمد پیغمبری که از نو باید شناخت