پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

تصویر هدایت

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب کم یاب

کتاب تصویر هدایت اثر جواد علیزاده
توضیحات

کتاب تصویر هدایت اثر جواد علیزاده

 

 

بدون هیچ شک و تردیدی حالا دیگر باید پذیرفت و قبول کرد که صادق هدایت پدیده ای استثنایی در تاریخ ادبیات معاصر ایران است و هرچقدر که بجلو برویم و هرچقدر که بر تعداد نویسندگان و اندیشمندان ما افزوده میشود
اما عظمت هدایت یعنوان یک حقیقت بیش از گذشته خود مینماید. و با وجود آنهمه مخالف خوانیها که از طرف گروهی از بعضی آلودگان شهرت هدایت اینجا و آنجا نشر یافته و زمانی خواندن آثار او برای نوجوانان و جوانان بعنوان عاملی یاس اور تحریم شده بود با اینوصف او محبوبیت و شهرت بسیار یافت آثار و افکار و نوشته های او همچنان مورد بحث و تفسیر همه جانبه اجتماعی قرار میگرد.همچنان کتاب های او با تیراژهایی بسیار درباره زندگی و آثر او منتشر میشود و بحثها و جدلها همچنان گرم و پرحرارت جریان دارد.

بدون شک هدایت محبوبترین نویسنده تاریخ ادبیات ایران است. مدیر موسسه ای که هشت سال پیش سال 1349 برای نخستین بار پوسترهایی از صادق هدایت چاپ و در معرض فروش گذشاته اعتراف کرده است که 50000نسخه از این پوسترها در تهران و شهرستانها بفروش رقت و در واقع مجموعه فروش پوستر هدایت به تنهایی برابر بوده با پوسترهایی که از دیگر نویسندگان ایران و جهان چون دهخدا و گورکی و .. در اوایل دهه پنجاه چاپ شده است.و اینکار در شرایطی انجام گرفت و بعبارتی این پیروزی در شرایطی بوجود آمد که رنگین نامه ها توده عظیم مردهم اهل مطبوعات را متوجه آرتیستهای سینما و تلویزیون کردند.مثل مجلاتی چون ستاره سینما و ازلاعات هفتگی و ....

کمتر اهل کتاب و بطور کلی اهل مطبوعات است که آثار هدایت را نخوانده و در خانه خود چند جلد از نوشته هایش را نداشته باشد.
روشنفکران و اندیشمندان جوان به نحو شگفت انگیزی خود را تحت تاثیر بوف کور هدایت دیده اند.
نفوذ هدایت حتی به آنجا رسیده که بعنوان تنها نویسنده ای ایرانی نامش سرزبان مردم کوچه و بازار افتاده است.

 خرید کتاب تصویر هدایت

 

برای انسان غرب زده انسانی که در چنگ ماشین به نحو تلخی خود را اسیر و تنها حس کرده بوف کور با همه تلخیش همدرد و رفیق بوده است. کم نیستند کسانی که بوف کور را بیش تز ده بار خوانده و هرگاه که به پوچی و تهی بودن نزدیک شده اند دگرباره این کتاب را بازخوانی کرده اند .اینهمه توجه و علاقه موجب شد که گروهی بدخواه و حسود این شایعه را که مطالعه آثار هدایت مرگ میاورد سرزبانها انداختند.اما واقعیت این بود که آمار خودکشیها در مقابل آمار کسانی که آثار هدایت را خوانده اند قطه ای در مقابل دریا بوده است.
و بدخواهان از این بابت هم نتوانسته اند کاری پیش ببرند زیرا هدایت نویسنده ای مردمی بود از مردم و برای مردم.
و هرگز نخواست که بین خود و مردم فاصله اندازد به انها و زندگکیشان فکر میکرد و اشید همین است که اورا محبوبیت جاودانه بخشیده است.

 

 خرید کتاب تصویر هدایت اثر جواد علیزاده چاپ اول هزار سیصد پنجاه هفت

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.