پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

آیین کفن و دفن زرتشتیان

موجود
250,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب ادیان

کتاب آیین کفن و دفن زرتشتیان اثر اردشیر آذرگشسب
توضیحات

کتاب آیین کفن و دفن زرتشتیان اثر اردشیر آذرگشسب

 

 

پیش از آنکه بشرح کفن و دفن زرتشتیان بپردازیم لازم دیدیم در مقدمه از اجزائی که یک موجود زنده از آنها تشکیل شده است قدری گفتگو نموده و ذهن را برای پذیرفتن مطالب بعدی آماده نمائیم.

بنا به مندرجات کتاب اوستا کالبد یک انسان زنده از چندین جزء مختلف ترکیب شده است. که ما تنها چهار جز مهم انرا در اینجا نام میبریم. این چهار قسمت عبارتند از تن-جان-فروهر-روان
در مقدمه باید از یک اصل مهم یادآوری نمائیم که میگوید در دنیا هرچه را که خداوند بزرگ آفریده است هیچوقت از بین نمیرود و نابود نمیشود.
در قاموس طبیعت واژه فنا و نیستی بکلی بی اساس و غلط است.
هرچه را میخواهید تصور بفرمایید مثلا فرض نمایید یک عمارت بزرگ و وسیع در اثر آتش سوزی در عرض چند ساعت با خاک یکسان میشود و بعد از سوختن جز مقداری خاکستر و تکه های نیمسوخته چیزی از آن عمارت بزرگ باقی نمی ماند. آیا آنهمه لوازم و مصالحی که در ساختمان این عمارت بکار رفته بود کجا رفت .چه شد آیا فنا و نابود شد آیا همه از بین رفت؟
علما و دانشمندان به تحقیق دریافته اند که تمام آن لوازم و مصالح بدون آنکه ذره ای از آن از بین برود در فضا در جو لایتنهاهی موجود است تنها چیزی که همت آنها تغییر شکل داده اند از اول بشکل جامد بصورت سنگ و گچ و سیمان و چوب و غیره در ساختمان عمارت بکار رفته بودند ولی حالا بقوه عملیات فیزیکی و شیمیایی بواسطه از یکدیگر تجزیه گردیده یا بحالت عنصری و یا با موادی که در هوا موجود است ترکیب شده در آن دریای وسیع یعنی در فضا حاضرند و ذره ای از انها از بین نرفته است.
حالا که از اصل بالا اطلاع پیدا کردیم بیایید به ببینیم که پس از فرا رسیدن مرگ باجزایی که تشکیل کالبد انسان را میدهند چه حالتی دست میدهد و به کجا میروند.

 خرید کتاب آیین کفن و دفن زرتشتیان اثر اردشیر آذرگشسب چاپ اول 1348

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.